Nejlepší školní časopis mají ve Šlapanicích, Morašicích u Litomyšle, Třebíči a v Babicicích nad Svitavou

Titul školní časopis roku 2011 získaly v soutěži o nejlepší školní časopis letošního roku školní redakce Gymplos (kategorie střední školy), GAG-BEN (kategorie základní škola II. stupeň), Třesk (kategorie základní škola I+II. stupeň a Babický školáček (kategorie základní škola I. stupeň).

Pátý ročník soutěže, kterou organizuje Asociace středoškolských klubů ČR (ASK ČR) ve spolupráci s Národního informačního centra pro mládež, zaznamenal jednu novinku. Vyhlášení bylo rozděleno do dvou dnů. Ve čtvrtek byly předány ceny pro zástupce redakcí ze základních škol a v pátek pro zástupce ze středních škol. Celkem se finálního setkání zúčastnilo více než 400 nadšených redaktorů.

„Ještě jednou děkujeme za krásné a inspirující setkání. Odvezli jsme si nejen mnoho námětů na zlepšení úrovně našeho časopisu, ale i značnou dávku nadšení do další práce,“ říká Eva Fojtová, účastnice vyhlášení.

„Mladí novináři přijíždějí na toto setkání s cílem načerpat co možná nejvíce nápadů pro další přípravu svých vlastních školních časopisů. Inspiraci hledají na workshopech, při diskuzích s profesionálními žurnalisty nebo na výstavě všech přihlášených časopisů, “ říká ředitel soutěže Petr Kantor z ASK ČR.

Jednu z cen předali i samotní zástupci školních redakcí, kteří mezi sebou vybrali nejlepší časopisy. Tyto ceny putují pro školní časopisy Kravařské noviny z Kravař v kategorii základní školy a časopis gymnazistů z Telče s názvem Naše škola v kategorii střední školy.

Už teď organizátoři připravují 6. ročník celostátní soutěže za podpory Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR. Tak jako letos proběhnou krajská kola, ze kterých vybrané časopisy v jednotlivých kategoriích postoupí do celorepublikového finále.

 

Petr Kantor, regionální koordinátor – redaktor, kraj Moravskoslezský

Přidej komentář jako první k "Nejlepší školní časopis mají ve Šlapanicích, Morašicích u Litomyšle, Třebíči a v Babicicích nad Svitavou"

Zanechte komentář