Nevyšla vám letos vysoká? Připravte se na další rok!

Nepodařilo se vám letos dostat na vysokou školu? Nevadí. Máte celý rok na přípravu. Přehled míst, kde je možné získat chybějící vědomosti, vám právě přinášíme!

Západočeská metropole a její okolí přináší mnoho možností. To už jsme vám ukázali v mnoha článcích. Ne nadarmo také získala titul Evropské hlavní město kultury 2015. Nouze zde není ani o místa, kde můžete získat důležité informace, které vám pomohou vstoupit na vaši vysněnou vysokou školu.

Zkusit můžete například společnost Sokrates.cz, která pořádá přednášky kromě Prahy také v Plzni v Husově ulici. Najdete ji na webových stránkách www.sokrates.cz. Najdete zde komplexní kurzy na právnické, lékařské, sociální, filosofické, pedagogické či ekonomické vysoké školy. Zapsat se můžete dokonce na tzv. VIP variantu, která zahrnuje zvýšenou hodinovou dotaci z části testování studijních předpokladů. Vybrat si můžete také ze speciálních kurzů – například pro jakou vysokou školu se vlastně rozhodnout či denní jazykové kurzy. Společnost Sokrates ovšem ne všechny své aktivity pořádá i v Plzni, proto si dejte pozor, kam se vlastně přihlašujete.

Pokud jste se rozhodli pro Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, která má své neochvějné místo v plzeňském prostředí, využít můžete Elektronický přípravný kurz pro studium na LF Plzeň. Najdete jej zde. Přístupný je od října 2010 a jeho cena se pohybuje kolem 4 000,- Kč.

Ani v tom případě, že děláte přijímací zkoušku z jazyka, nemusíte, jak se říká, házet flintu do žita. Západočeská metropole nabízí mnoho variant jak se jazyk intenzivně doučit. Zkuste například společnost Polyglot s. r. o. v Plzni 1 či Jazykovou školu NEWTONHOUSE v Plzni 3. Kurzy španělštiny si najdete například na www.spanelstina-on-line.cz, francouzštinu i další jazyky na Jazykové škole EUFRAT s. r. o. v Plzni v Pallově ulici. Letáky v Plzni upozorňují také na Strejcovu Školu jazyků a v oblasti přípravy jazyků existuje ještě velmi mnoho dalších nabídek. Většina kurzů dává prostor lidem s jakoukoli úrovní cizího jazyka.

Velkou nevýhodou kurzů, kde se vám budou odborníci osobně věnovat, a to jak individuálně, tak ve skupině, je cena, kterou musíte zaplatit. Jako varianta se nabízejí různé učebnice a publikace, které jsou vydané přímo pro potřeby těch, kteří se chtějí dostat na konkrétní typ vysoké školy. Tyto publikace najdete na mnohých webových stránkách – například na Učebnice pro každého či www.sokrates.cz.

Štěstí přeje připraveným, a proto svou přípravu nezanedbejte a příští rok si budete už moci užívat studentských povinností na vaší vysněné škole.

_

(Zdroj: www.sokrates.cz, www.doplnkove-ucebnice.cz, www.anglictina-on-line.cz, www.spanelstina-on-line.cz, www.lfp.cuni.cz)

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

Přidej komentář jako první k "Nevyšla vám letos vysoká? Připravte se na další rok!"

Zanechte komentář