Novinka ze světa Yogy

Holešov1

Holešov1Víte co to je Fly yoga? Jak se cvičí? Pokud je to pro Vás úplná novinka, tak vřele doporučuji. Myslím si, že tento zajímavý typ jógy začne být populární i u mladých lidí. A proto jsem vyzpovídala mou dobrou přítelkyni, která tento druh jógy předcvičuje.

1.Co vlastně Fly Yoga je a kde se cvičí? Potřebujeme na cvičení nějaké pomůcky?

Fly yoga se cvičí v zabezpečené síti, jejíž nosnost je 500 kg. Závěsná yoga umožňuje celou řadu cviků, od relaxačních po skutečně náročné akrobatické cviky. My v základních lekcích přihlížíme k přáním klientů, tedy osob bez předchozí gymnastické průpravy.

Pomůcky nejsou potřeba, snad jen karimatka nebo jakákoliv podložka pod síť, pití a hlavně dobrá nálada :) !!!

  1. Je Fly yoga namáhavá?

Holešov2Na první lekci fly yogy, neboli yogy bez tíže, může mít člověk smíšené pocity. Jednak budete vaše svaly zapojovat jiným způsobem, budete střídavě hlavou nahoře a dole, a váš mozek se bude učit pracovat s větším přísunem krve. To vše sebou přináší příjemnou únavu, ale neřekla bych, že je to namáhavé. Určitě budete mile překvapení, že zvládnete i obtížné pozice, které normálně neděláte.

  1. Proč Fly yogu cvičit? Jaké jsou zdravotní účinky?

Účinky jsou stejné jako u klasických obrácených pozic. Pomáhají při bolesti zad, stimulují činnost mozku, lymfatického systému, imunitního systému a trávení. Pomáhají odstranit problém s nespavostí, náladovostí a depresemi.

 

Děkuji za skvělý rozhovor.

Fly yogu můžu jen doporučit, vyzkoušela jsem si to na vlastní kůži a už mám typ na vánoční dárek!! Stojí to vážně za to, po deseti minutách cvičení v síti jsem cítila protažení celého těla :) !!!

 

K. Vaclachová, ICM Holešov

Přidej komentář jako první k "Novinka ze světa Yogy"

Zanechte komentář