Obrácený advent

IMG_2540

Za advent se běžně považuje období čtyř neděl před vánočními svátky. Mnozí z nás si během adventu zapalují každou neděli svíčku na svém adventním věnci.

Letos mě donutila jedna známá slovenská žena zamyslet se nad významem adventu. Na svém instagramu, kde ji v současnosti sleduje okolo 120 tisíc sledujících, zveřejnila Veronika Cifrová Ostrihoňová výzvu #adventsveri. Veronika si vytvořila seznam – na každý den až do Vánoc jednu neziskovou organizaci, které zašle finanční podporu. Nejde o to, aby se jednalo o závratné částky, ale pokud se poskládají i malé částky, může být konečný efekt opravdu velký.

Nedávno jsem narazila na neméně zajímavý nápad, který se týkal adventního kalendáře. Co takhle každý den vybrat jednu věc z naší domácnosti, která je již pro nás nepotřebná, a odložit ji do předem určené krabice. Samozřejmě by se nemělo jednat o použité, onošené a špinavé věci. Na závěr adventu pak tuto krabici můžete odvést do blízkého dětského domova nebo někam, kde by mohla udělat radost.

V dnešní době, kdy se nám doma některým válejí nepotřebné věci, je to výborný nápad, co myslíte?

Hezké Vánoce všem!
Markéta Nováková

ICM Petrovice u Karviné