Opravdový světoběžník

Jonatan v ČRPo několika článcích o tom, jak se komu dařilo či nedařilo v zahraničí mě napadlo nabídnout vám pohled z druhé strany a op rozhovor jsem požádala Jonathana Brewina z Anglie, aby nám povyprávěl o tom, jak žije a pracuje u nás. Z rozhovoru vyplynulo, že je opravdový dobrodruh a pro tento článek opravdu člověkem na správném místě. Posuďte sami.

Jonathan se narodil v Anglii, pochází z Yorkshiru. Studoval divadlo, herectví, ale také divadelní metody, kterých lze využít ve výuce na školách.

Jonathan učil děti v Korei

Jonathan učil děti v Korei

Po studiu odjel do Jižní Koree, kde 2,5 roku učil angličtinu na tamních základních školách. Život v Korei byl snadný a krásný. Pokud bychom chtěli mluvit o diskriminaci, tak tam jsem se setkal s pozitivní diskriminací. Místní lidé měli veliký zájem trávit čas s cizinci, chtěli se učit a mluvit. Děti ve školách byli přísně vedeny k pozornosti. Třídy byli početné, učil jsem až 47 žáků v jedné třídě. Ovšem díky místní disciplíně a chuti se učit neměly žádné problémy s udržením pozornosti.

Jonatan žil také v Itálii

Jonatan žil také v Itálii

Poté  se vydal poznat Itálii. Tam působil 3,5 roku nejprve jako herec. S hereckým seskupením objížděli školy a zapojovali děti do svých představení s cílem praktického a aktivního učení. Sám také studoval Italštinu ve Florencii a učil angličtinu.

Jeho touha po dalším poznání ho přinutila jít zas o kus dál. Na internetu uviděl velmi zajímavý inzerát, na něj odpověděl a byl přijat jako učitel angličtiny na jazykové škole Winfield v Chebu. „Moc se mi líbí učit dospělé lidi, protože se, na rozdíl od dětí, chtějí učit.“ pochvaluje si Jonathan. Vydržel však jen jeden rok a putoval do Portugalska, kde působil jako herec se svým vlastním spolkem. Následovala cesta zpět do Anglie, kde pracoval ve velké firmě zabývající se inovacemi. Protože zde ale neviděl profesní růst a vzpomínky na Cheb mu učarovaly, rozhodl se vrátit zpět na Winfield.

Jonathane, co tě tady mile překvapilo?

„Pamatuji si na svou první hodinu a na svou první třídu tady. Úroveň angličtiny byla v té třídě docela vysoká a tak jsme probírali poměrně těžké téma. Na konci hodiny jsem se zeptal, zda má někdo nějakou otázku. Zvedla se jedna ruka… a dotaz zněl: Kdo jde do hospody? A k mému překvapení byla odpověď VŠICHNI. Bylo pro mě milé, že jsem tu našel skvělý kolektiv a přátelské lidi co se umí bavit. Tady jsem se poprvé učil jezdit na koni, lyžovat, jezdit na kole, protože okolí Chebu mi k tomu dává příležitost.“

Co tě naopak překvapilo nemile?

Po krátké pomlce a tak trochu s úsměvem říká : „To že to tu není úplně bezpečné. Slyšel jsem od mnoha svých přátel, že byli v noci nějak napadeni. Naštěstí tu převazuje mnoho pozitivního, mám blízko do přírody, kterou miluji a mám tu spousty příležitostí, jak trávit volný čas.“

Co ti nejvíc chybí?

„Nejvíc mi chybí moji kamarádi, ale není to ani tolik kvůli tomu, že jsem v Čechách. Moji přátelé nejsou z jednoho města, naopak jsou rozptýlení po celé Anglii, takže příležitostí se s nimi setkat je tak jako tak málo.“

Vzhledem k tvé minulosti si nemohu si odpustit ještě poslední otázku a sice: Máš v plánu zvednout kotvy a jít hledat něco nového?

„Přiznávám, že je to velmi častá otázka. Ptají se mě na to snad všichni. Odpověď je stále stejná, nevím.“ odpovídá s úsměvem.

Hana Šnajdrová

Regionální koordinátorka – redaktorka

Kraj Karlovarský

Přidej komentář jako první k "Opravdový světoběžník"

Zanechte komentář