Ostrava opět zářila barvami

Od čtvrtku 18. července do neděle 21. července se konal XII. ročník již světoznámého festivalu Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovic. Tyto čtyři dny byly nabité koncerty, workshopy, divadly a širokým výběrem jídla a pití různých chutí a vůní.
Program byl vskutku nabitý a vystoupily opravdu hvězdy světového významu – například Iris Sigur Rós, Duke Special, Anna Maria Jopek, Jamie Cullom. Mezi české hvězdy, které vystoupily na festivalu, uvedu například Anetu Langerovou, oskarovou Markétu Irglovou, legendární kapelu Pražský výběr či impulzivního zpěváka s originálními texty XIDLa X. Festival doplňoval také skvělý divadelní program jako například Divadlo Husa na provázku s divadelním představením Balada pro banditu či divadelní představení mladých umělců s představením Squat v produkci Cooltour Ostrava, či naprosto kreativní a improvizační kabaret Zajíc v pytli v režii Petra Sedláčka. Kdo se chtěl „vyřádit“, mohl se zapojit do různých tanečních a jiných kreativních workshopů.
O širokou zábavu tak bylo zajisté postaráno a celkový počet přes třicet tři tisíce návštěvníků tohoto festivalu se tak skutečně neměl šanci nudit. Ba naopak bylo mnohdy dilema vybrat si z široké nabídky vystoupení a jiných nabídek z programu. Díky podpoře jednoho z partnerů festivalu byl také festival velmi přístupný pro lidi s handicapem, a to i přes velmi bariérové prostředí bývalého průmyslového areálu Vítkovic. Letošní ročník Colours podpořilo také počasí, které vyšlo na jedničku.
Myslím si tedy, že letošní ročník se skutečně vydařil, a přeji tomuto velkému festivalu, aby se mu tak dařilo i další léta.
Barvám tedy zdar a Colours of Ostrava zvláště!

Miroslav Sedláček, regionální redaktor, ICM YMCA Orlová

Přidej komentář jako první k "Ostrava opět zářila barvami"

Zanechte komentář