Otevřené dveře pro všechny

S prvním jarním dnem byly otevřeny dveře pro odborníky i veřejnost

Prachatice, 21. března 2013 – Dne 21. března se uskutečnil velký den otevřených dveří na Zlaté stezce 145 a to hned ve 4 pracovištích – Spirála Květy Kadlecové, Občanská poradna, Informační centrum pro mládež a Dobrovolnické centrum, zřizované občanským sdružením KreBul.

Den otevřený dveří se nesl ve znamení motýla, který se stal nejen součástí výzdoby. „Motýl jako symbol toho, že z ne zrovna krásné kukly vylétne krásný tvor. Stejné je to i v našich pracovištích. Z nevzhledných vlhkých a plesnivých kanceláří se stal důstojný prostor pro poskytování všech našich služeb. I obrovskými změnami je možné projít klidně a ochotně, pokud se na ně díváme jako na přirozenou zákonitost a věříme-li v pozitivní výsledek“, vysvětlila Květa Kadlecová, proč se právě motýl stal symbolem celého dne.

Hlavním bodem celého dopoledního bloku, určeného odborné veřejnosti, bylo vzájemné seznámení se všech zúčastněných a představení všech pracovišť organizátorů. „Na třicet odborníků z různých organizací a institucí se často zná jen z telefonických či písemných rozhovorů. Bylo tedy velmi příjemné vidět i tváře a spojit si je s hlasem, či organizací, ve které pracují, zjistit více o službách, které poskytují a podobně“, zdůraznil význam dopoledního setkání Jiří Gabriel Kučera.

Celým dnem všechny přítomné provázel také speciální pedagog Vlastimil Ondok, který v průběhu programu předvedl své muzikoterapeutické umění. Po celý den otevřených dveří nechyběl ani zpěv nebo výtvarná dílna s možností výroby různých motýlů – od malování, přes samolepky z různobarevných tapet, foukání přes šablony a vybarvování motýlích mandal. Zájemci si také prohlédli všechny prostory a byli seznámeni s plánem hlavním aktivit v následujícím období.

Více jak sedmdesátka návštěvníků si ze dne otevřených dveří odnesla nejen své výrobky, ale seznámila se i s různými pracovníky, získala potřebné kontakty na organizace, se kterými mohou spolupracovat, popřípadě hledat pomoc. „Završením celého dne byly nejen otevřené dveře tento den, ale i poznání, že v každičkém okamžiku se znovu rodíme, někdy je cyklus zrození delší a jeho součástí je tolik nečekaných zvratů a oklik, že člověk propadá hrůze a beznaději. V takových chvílích jsme tu my a chceme být s Vámi!, “ shrnula závěrem Květa Kadlecová.

Zařízení můžete najít na adrese Zlatá stezka 145 v Prachaticích. Projektová pracoviště KreBul, o.s. mají otevřeno od pondělí do pátku v čase od 10:00 do 17:00 hodin, Květa Kadlecová po telefonické domluvě.

Zpracoval: Zdeněk Krejsa, regionální redaktor, ICM Prachatice

Přidej komentář jako první k "Otevřené dveře pro všechny"

Zanechte komentář