Paříž – město snů, lásky, neřesti , umění a památek

Město rozdělené Sienou na dvě poloviny má bohatou historii. Dívky vzpomenou na příběhy Alexandra Dumase, klukům se vybaví Dartaňan, souboje, dokonalí muži a Napoleon.

Paříž vznikla v době kamenné jako malá rybářská vesnice na pravém břehu řeky v místech pod dnešním Louvre. V město ji přestavěli Keltové z kmene Parisiů okolo roku 250 před naším letopočtem. Již v dobách Ludvíků se Paříž stala městem pověstným dobrou kuchyní a módou.  Za vzpomínkami historie se můžeme vydat právě teď.

Když se řekne Paříž, každému se okamžitě vybaví Eiffelova věž. Tento největší pařížský monument leží v samém centru města.  Věž slouží jako velmi žádaná rozhledna, a proto je nutné vystát frontu předtím, než Vám město odhalí všechny své krásy.  Za to Vítězný oblouk můžete navštívit kdykoliv. Dominuje  kruhovitému náměstí Charlese de Gaulla, kde byl postaven na oslavu Napolenových vítězství.

Vítězný oblouk shlíží na Champs-Elysées, jednu z nejkrásnějších tříd plné kin, kaváren, restaurací, muzeí a výstavních síní, které jsou již v místech, kde se bulvár mění v park.  Odsud už je na dosah ruky nejstarší stavba Paříže – Obelisk z růžové žuly.

Odpočinek vám nabídnou přenádherné zahrady Louvru. Samotný Louvre je považován za jednu z nejbohatších světových pokladnic. Je domovem Venuše Mélské i Mona Lisy. Nová vstupní část odhaluje části původní pevnosti a je zastřešena skleněnou pyramidou, která dnes slouží jako hlavní vchod do muzea.

Malou procházkou zahradami dojdete ke kostelu svatého Eustacha.  Odtud můžete pokračovat v prohlídce památek anebo se oddat modernímu nešvaru – nakupování na jedné z největších pařížských křižovatek metra Les Halles.

Paříž umělecká. Tento přívlastek si město vysloužilo díky umělecké čtvrti, kde žil například Picasso, Matiis, Léger… Ano je to Montmartr. Procházkou kolem kaváren, portrétistů, pouličních umělců můžete dojít až k Sacre Couer.

Další fotografie naleznete v naší galerii: http://www.flickr.com/photos/regionalnikoordinatori/sets/72157623881089260/

Hana Šnajdrová

Refgionální koordinátorka – redaktorka

Kraj Karlovarský

Přidej komentář jako první k "Paříž – město snů, lásky, neřesti , umění a památek"

Zanechte komentář