PLUTO MUSÍ Z KOLA VEN

plutoMnoho z vás jistě ví, že Pluto již není planetou Sluneční soustavy. Avšak většina z vás si zřejmě myslí, že je to proto, že Pluto nesplnilo všechny podmínky nutné k tomu, aby mohlo být nazýváno planetou. My redaktoři HOT magazínu víme, jak tomu skutečně bylo.

Planety žily šťastně a obíhavě ve Sluneční soustavě a nic jim ke štěstí nechybělo. Každá se otáčela kolem Slunce tak, jak to mělo být. Jenom maličké Pluto bylo vždy tak trochu bokem a odstrčené.

Pluto bylo tehdy ještě velmi mladé a nerozvážné. Jednou prohlásilo, že ono je mnohem lepší, vytrvalejší a důležitější než ostatní planety a že prý dokáže Slunce oběhnout mnohem rychleji. Moudrému Jupiteru se zdálo velmi nesprávné, že se Pluto tak nerozumně vytahuje, a tak Plutu řekl, ať nechá vychloubání a že nemá pravdu.

Avšak Pluto se urazilo a odseklo Jupiteru, že mu jen závidí. Pokud se prý nebojí, ať si s ním dá závod, kdo oběhne Slunce rychleji. Jupiter věděl, že takový závod nemůže Pluto nikdy vyhrát, a tak výzvu odmítl.

Pluto se dopálilo a řeklo: „Ty se bojíš! Já tě vyzývám na souboj o rychlost! Kdo prohraje závod kolem Slunce, bude vyloučen ze Sluneční soustavy!“ Jupiter věděl, že hádky s umíněným Plutem nikam nevedou a výzvu přijal.

Slunce se rozhodlo, že bude soutěž soudcovat.

Dne 1. ledna 1746 vyrazili Pluto a Jupiter na svou dlouhou cestu kolem Slunce. Trvala mnoho let. Oba usilovali o to, co nejrychleji oběhnout okolo svého soudce.

Závod skončil 1. ledna 1758. Jupiter oběhl Slunce za 12 let. Pluto bylo však stále na cestě, a tak na něj museli vesmírní diváci počkat.

Pluto závod dokončilo 23. června 2006. Oběhlo Slunce za 248 let. Podle pravidla, které samo vyslovilo, muselo Sluneční soustavu opustit. Dostalo jeden den na to, aby si sbalilo svoje měsíce a odešlo.

Den 24. června 2006 je dnem, kdy bylo Pluto vyřazeno ze Sluneční soustavy. Ať už se to stalo takto nebo jinak, jisté je, že nikdo by se neměl vytahovat, když ví, že na všechno nestačí.

Od toho dne je ve Sluneční soustavě zase klid a mír.

Autor: Ivana Hrbková, 13 let

ZŠ a MŠ El.Krásnohorské 2254, Frýdek-Místek, kraj Moravskoslezský

Časopis: HOT magazín

Kategorie: vlastní umělecká tvorba

Email: hrb.kovai@seznam.cz

Vložil ICM Český Těšín

Přidej komentář jako první k "PLUTO MUSÍ Z KOLA VEN"

Zanechte komentář