Plzeňský Majáles 2010 nezklamal!

V pátek a sobotu 23. – 24. dubna se v Plzni konal již 21. ročník této tradiční plzeňské slavnosti jara, které se letos opět zúčastnil neuvěřitelný počet lidí! Tento ročník navázal na loňský, který byl po všech stránkách rekordní a potvrdil pozici celorepublikově největšího Majálesu vůbec s více než dvacetitisícovou návštěvností. Letošní ročník se však tomu minulému bez problémů vyrovnal! Studentská oslava jara má v západočeské metropoli nepřerušenou tradici od roku 1990 a je tedy nejstarším Majálesem v Česku!

DSCF0075Majáles odstartoval v pátek na náměstí Republiky, kde za doprovodu výborné hudby (Toxique, Discoballs, Imodium, Xindl X a další) svedli kandidáti na titul Krále Majáles „nelítostný“ boj. Titul krále si nakonec odnesl Chrami, student ZČU FEL, který fanouškům sliboval zrušení prvních dvou hodin ve škole a boj proti poplatkům.  Vše vyvrcholilo v sobotu největším plzeňským open air festivalem v amfiteátru Lochotín, kde se za slunečného počasí představilo veliké množství kapel. Jmenujme například UDG, Tleskač, skupinu Kryštof, slovenské Horkýže Slíže a Polemic či originální vystoupení v podání Marie Rottrové. S ohledem na obrovský počet lidí se letos část programu přesunula na parkoviště před amfiteátr, kde se odehrával program druhé scény. Třetí scéna zůstala i letos tradičně v přírodním altánu.

Tradicí také zůstaly majálesové soutěže, za které každý odvážný získal titul „majálesový borec“ a možnost si po celý rok psát za jméno titul M. B. Ačkoliv letos „borcovská trička“ došla velkou rychlostí, ostatní borci dostali alespoň slevenku na pivo a soutěží si užívali až do podvečera. Majáles se tedy letos opět velmi vydařil a nezbývá než počkat na další ročník, který opravdu čelí velké výzvě, pokud ten letošní bude chtít překonat!

Další fotografie najdete na http://www.flickr.com/photos/regionalnikoordinatori/sets/72157623942617062/ a http://www.flickr.com/photos/regionalnikoordinatori/sets/72157623827384875/

Jana Chrtková

Regionální koordinátor – redaktor

Kraj Plzeňský

Přidej komentář jako první k "Plzeňský Majáles 2010 nezklamal!"

Zanechte komentář