Po Evropě letecky a za pár korun

01 Londyn z Prahy

Už nějakou dobu odebírám novinky ze serveru zaletsi.cz – jedná se o stránku nabízející letenky, jízdenky a mnoho dalších služeb spojených s cestováním. Na stránku mě upozornila moje starší sestra, které právě přes „hlídač letenek“ objevila výhodné letenky do Londýna. Cesta tam i zpět za jednu osobu byla okolo 600 Kč. A jelikož navštívit Londýn bylo vždycky mým snem, neváhala jsem ani minutu.

Asi čekáte nějaký zádrhel nebo háček, proč jsou letenky tak levné. Celé je to o tom, že se jedná o speciální akce, kdy jsou předem určené termíny odletu a návratu. Letecká společnost nabízí vždy několik termínů, ze kterých si můžete vybrat jeden, ale je nutné ho přesně dodržet. V našem případě se jednalo o letenky od nízkonákladové společnosti Wizzair. Další drobné omezení se týkalo zavazadel – ta musela mít náležitosti palubního příručního zavazadla. Jelikož naše letenka byla platná na 3 dny, poté jsme se musely se sestrou vrátit do Česka, tak velikost zavazadla nebyla žádný problém. To bylo druhé a snad poslední omezení.01 Londyn z Prahy

Letenka má sice předem stanovený přílet a odlet, ale někdy to může znamenat, že v destinaci kam cestujete, budete jen pár dní. My jsme využily i možnosti registrovat se do Wizzair clubu, takže jsme měly i nějaké další slevy. Odlétaly jsme z Brna, ale pokud hledáte levné letenky, mnohdy se tak děje právě kvůli odletům např. z Vídně či Bratislavy.

02 Odlet z letiště Brno-Tuřany

Odlet z letiště Brno-Tuřany

 

Myslím, že za ty tři dny jsme toho stihly opravdu hodně. Nejen ty nejznámější památky, ale také nákupy a sraz s naší sestřenicí, která v Londýně tehdy pracovala jako au-pair. Pokud se rozhodnete do nějaké metropole vycestovat a máte na to jen pár dní, doporučuji si předem opravdu důkladně naplánovat program. Během pár dnů není čas na vylehávání v hotelu. Počítejte také s tím, že doprava z jednoho konce města na druhý může trvat i déle než hodinu. My jsme si raději předem přes internet zabookovaly i některé vstupy, nemusíte pak na památky stát frontu půl dne!

03 Výhled z kabinky London Eye

Výhled z kabinky London Eye

 

Co jsme nečekaly a v čem nás zaslepila naše naivita, byla výše ceny za ubytování. Jelikož jsme si vybraly z nejbližších nabízených termínů, hledat ubytování takto narychlo nebylo zrovna nejchytřejší. Ty nejznámější a nejlevnější ubytovací řetězce, které jsou v poměru cena a kvalita na třídenní přespání ideální, byly naprosto obsazené. Volná byla místa už jen v drahých hotelech v centru, či přímo v hostelech, kde se nabízejí společné pokoje např. pro devět osob. Což se nám dvěma ustrašeným holkám nezdálo příliš ideální. Nakonec se nám podařilo sehnat pěkné a relativně levné ubytování, avšak na úkor dennodenního zdlouhavého cestování do centra, samozřejmě s několika přestupy.

 

Ačkoli cena za ubytování, dopravu po Londýně, cestu z letiště a na letiště a v neposlední řadě také jídlo a památky mnohonásobně převýšila cenu letenky, naše euforie nás neopustila a tři dny jsme si naplno užily.

 

Pokud tedy rádi cestujete, neváhejte a stahujte aplikaci na hlídání letenek do svých mobilů, či odebírejte novinky na e-mail. Je jen na Vás, zda si nabídku omezíte cenově, destinací či ročním obdobím…

 

http://zaletsi.cz/

 

Autor: Ivana Kocourková

Fotografie: archiv autora; http://zaletsi.cz/

Anna Müllerová, regionální redaktor, ICM Prostějov