POLITIKA NENÍ SPROSTÉ SLOVO

IMG_20180927_094229

Dne 27. 9. 2018 ICM Jindřichův Hradec z.s. pořádalo Strukturovaný dialog s názvem „Politika není sprosté slovo“.

Největší zastoupení měli studenti z Obchodní akademie T. G. M. Dva studenti přijeli z Obchodní akademie z Českých Budějovic a dvě studentky z Obchodní akademie Třeboň. Akce se konala v Muzeu fotografie a moderního umění v Jindřichově Hradci. Debatovali jsme o Evropské unii, nadcházejících komunálních volbách a politice jako takové. Měli jsme možnost promluvit si s kandidátem za stranu ČSSD Danielem Doktorem, který se snažil nám, mladým lidem, politiku přiblížit. Akce se netýkala jen debaty, ale zahráli jsme si i různé hry související s politikou. Vyslechli jsme si názory ostatních a mohli jsme věci posoudit i z jiného úhlu pohledu. Všechno se konalo pod záštitou programu Erasmus+. Dnešní den jsme si užili.

Někteří studenti se pustili do ankety přímo v centru našeho města a zjišťovali, jestli se mladí lidé chystají příští týden ke komunálním volbám. Jedna skupinka oslovila 23 respodentů, z toho jen devět odpovědělo kladně. Druhá skupinka oslovila 82 lidí a 39 je rozhodnuto, že volit půjde. Dalším výstupem je i video, o které se postarali studenti a studentky z ČB a Třeboně.

Další část tohoto projektu čeká studenty příští měsíc a v listopadu se budou moci zúčastnit návštěvy v Poslanecké sněmovny v Praze.


IMG_20180927_104303IMG_20180927_101539

Studentky OA T.G.M. Jindřichův Hradec

ICM Jindřichův Hradec z.s.