Pomaturitní studium

Pokud máte po maturitě a rozhodnete se, že nechcete dále studovat na vysoké škole nebo jste se na ni nedostali, a nechce se vám ještě do práce či to chce za rok zkusit znova, máte jedinečnou možnost využít jednoletého intenzivního pomaturitního studia. Nejčastěji se jedná se o studium cizích jazyků, jako je němčina, francouzština, španělština, ale nejvíce angličtina. Toto studium může být zakončeno mezinárodní jazykovou zkouškou, která vám může pomoci třeba při přijímacím řízení nebo při hledán zaměstnání, kdy vám zvýší vaši kvalifikaci.

Vybrat si můžeme z mnoha druhů škol, kurzů a jazyků. Ve zlínském kraji se nachází celkem 61 různých jazykových škol, ne všechny však nabízejí možnost pomaturitního studia. Po zaslání přihlášky každý zájemce o pomaturitní studium musí podstoupit úvodní rozřazovací test, podle kterého budete zařazeni do příslušné skupinky pokročilosti.

Co nám tento typ studia přinese?

Zlepšíte se v jazykových dovednostech a také v gramatice. Díky každodenní intenzivní výuce se toho naučíte mnohem více, budete lépe rozumět anglickým písním, textům, pořadům a hlavně běžné hovorové angličtině. Získáte nové zkušenosti a větší jistotu při vyjadřování.

Jak probíhá hodina?

Učitel se snaží se žáky přinutit, aby mluvili co nejvíce v cizím jazyce bez použití mateřského jazyka. Pokud  však někdo nerozumí, učitel to jistě rád vysvětlí i česky, především pokud jste začátečník. Hodiny probíhají většinou zábavnou formou.

Studium není časově náročné a určitě ho zvládne každý, kdo se chce v jazyce zdokonalit.

Markéta Říhová – Regionální koordinátorka – redaktorka – Kraj Zlínský

Přidej komentář jako první k "Pomaturitní studium"

Zanechte komentář