Poslední zvonění aneb když uniká plyn

Prostějovsko – Období maturit se již kvapem blíží a k němu zcela neodmyslitelně patří fenomén zvaný “poslední zvonění”. Každý rok maturanti hledají inspiraci a snaží se vymyslet, jak se neotřele rozloučit se svou školou, profesory i mladšími spolužáky. A jak to proběhlo letos na Cyrilometodějském gymnáziu a MŠ v Prostějově, když se loučila oktáva?

Poslední zvonění pojali studenti oktávy jinak než v předchozích letech a můžeme už na úvod říci, že za jejich výkony by se nemusela stydět žádná ze složek integrovaného záchranného systému, která byla do akce “nasazena”.

Od rána mohli všichni ve škole potkávat hasiče, lékaře, zdravotní sestry, záchranáře, ale také rytíře ve zbroji či deratizátora. Hlavní zásah proběhl o velké přestávce, kdy byl vyhlášen poplach kvůli problému v chemické laboratoři. Studenti byli evakuováni z celé budovy školy, jejíž chodby zaplnil hustý dým, na pozemek sousedící se školou. Poté mohli všichni sledovat příjezd hasičů a záchranáře neváhající proniknout po únikovém schodišti do budovy školy, odkud po pár minutách vynášeli a přiváděli raněné – ředitele školy, spirituála školy a zejména třídního profesora oktávy.

Aby však ani přihlížející nebyli o nic ochuzeni, a to zejména septima, která přebírá post nejstarších a nejzkušenějších studentů na škole, následovalo pasování septimy za použití meče, vody a mouky na záchranáře školy – nyní také všichni pochopili přítomnost deratizátora a zejména rytíře. Pasování se nevyhnula ani třídní profesorka septimy. Na závěr zazněla tradiční studentská hymna “Gaudeamus igitur” a po ní byl ke slovu puštěn také pan ředitel, který k velké radosti všech převlečených, pomalovaných, vonících i pomoučených studentů vyhlásil prodloužení velké přestávky.

Dá se tedy říci, že letošní loučení se školou se oktavánům povedlo a nezbývá než čekat, jak se s jejich laťkou popasuje letošní septima.

 

-

Kateřina Opatrná, regionální redaktor, ICM Prostějov

Přidej komentář jako první k "Poslední zvonění aneb když uniká plyn"

Zanechte komentář