POSTCROSSING- Pohlednice spojují svět

PETROVICE (1)

Chceš si zlepšit angličtinu, zeměpis, zjistit více o cizích zemích a nebaví tě nacházet v poštovní schránce pouze reklamní letáky? Odpověď je jednoduchá- začni s postcrossingem.

Postcrossing je projekt, díky kterému si můžeš posílat pohlednice s náhodnými uživateli z celého světa. Je to jednoduché, stačí se zaregistrovat na stránce postcrossing.com a odeslat první pohlednici. Systém ti vygeneruje náhodného uživatele a jeho adresu. Spolu s adresou získáš unikátní kód, který je nutné napsat na pohled a pomocí kterého příjemce registruje tvou pohlednici. Poté obdržíš email s informací, že pohled úspěšně dorazil spolu se vzkazem a poděkováním od příjemce.

Platí, že za každou odeslanou a příjemcem registrovanou pohlednici můžeš ve schránce očekávat pohled, opět od náhodně vybraného uživatele. Před výběrem pohlednice je dobré přečíst si profil vylosovaného, většina lidí má na profilu uvedeno, které motivy jim udělají největší radost. Také se můžeš podívat na pohledy, které již dotyčnému došly, ať nepošleš stejný. Ze začátku je počet omezen na maximálně pět současně cestujících kusů, s počtem úspěšně doručených pohlednic se toto číslo zvyšuje.PETROVICE (2)

Pokud tě nenapadá, co na pohled napsat, opět ti může pomoci profil vylosované osoby. Někteří uživatelé preferují dočíst se o tobě a tvé zemi, jiní pár frází v rodném jazyce nebo třeba o zajímavé knize, kterou jsi četl. Popřípadě stačí popsat obrázek na pohlednici nebo vysvětlit, co se nachází na známce.

První pohled mi došel z Moskvy „až“ tři týdny po odeslání mé první pohlednice. Pohled i známky mi čekání bohatě vynahradily. Další pohled putoval až z dalekého  Japonska. Po zaregistrování pohlednice se dozvíš, jak dlouho cestovala a mnohdy je pro mě překvapením, že z Japonska nebo Taiwanu pohledy dorazí dřív než z některých evropských zemí.

Kromě oficiální zahraniční stránky existuje česká stránka věnovaná postcrossingu, blog a facebookové stránky, kde lze nalézt více praktických informací v češtině, inspiraci a rady pro začátečníky.

Tak směle do toho a jedno varování na závěr- pozor, postcrossing je silně návykový J.

Petra Dubnická za ICM Petrovice u Karviné

Přidej komentář jako první k "POSTCROSSING- Pohlednice spojují svět"

Zanechte komentář