Práce na letních táborech v USA

Zajímavou možností, jak se podívat do Spojených států a ještě si něco vydělat, je práce na letních táborech. Abyste mohli strávit několik měsíců v zámoří, musíte kontaktovat některou z agentur, která vám se zprostředkováním práce pomůže. Pokud splníte všechny podmínky, hurá do USA na celé letní prázdniny. Pokud se bojíte přímé práce s dětmi a nechcete odjet jako vedoucí (program Camp Counsellor), můžete na táboře pracovat jako pomocná síla v kuchyni s programem Campower.

Pro pobyt v USA potřebujete vízum. Jako účastník tohoto speciálního kulturně výměnného programu nezískáte ani studentské, ani pracovní vízum. Obdržíte vízum typu J-1. Je to tzv. „exchange visitor’s visa“, které vám nabízí mnohé výhody, ale i jistá omezení. Umožňuje vám například v USA pracovat po dobu 16 týdnů – ale pouze na konkrétním, předem zajištěném pracovním místě. Navíc povolení k pobytu ve Spojených státech získáte až na 20 týdnů. Většina účastníků tak pracuje v táboře, vydělá si dost financí a poslední měsíc svého pobytu stráví na cestách. Při poznávání Ameriky.

Hlavní podmínkou pro získání pracovní pozice vedoucího (Counsellor) je minimální věk 18 let, zkušenost s prací s dětmi, případně skvělé dovednosti ve specifických oblastech. To se vás týká v případě, že chcete nastoupit na pozici tzv. Specialist Counsellor. Ten, oproti našemu vedoucímu (General Counsellor), s dětmi tráví přesně vymezený čas a vyplňuje ho pouze tou aktivitou, ve které je odborníkem. Můžete tedy vést například dramatický kroužek, učit lukostřelbu, plavání….Výhodu těchto specialistů bývá, že mají více volného času sami pro sebe. Pro práci vedoucího samozřejmě musíte plynně mluvit anglicky.

Pokud práce s dětmi není váš koníček, nebo nesplňujete nějakou další podmínku pro táborového vedoucího, nezoufejte. Můžete odjet jako pomocná síla (Campower, někdy také Support stuff). Tento program je určen pouze studentům vysokých a vyšších odborných škol s komunikativní znalostí angličtiny. Práce může být fyzicky náročná, proto dostávají brigádníci vyšší kapesné než jejich kolegové na pozici vedoucích.

Jestli vás možnost práce na letních táborech v USA zaujala, jednejte rychle. Některé agentury již uzavřely přijímání nových zaměstnanců, jiné uzavřou přijímání přihlášek v následujících dnech a týdnech.

Kontakty na agentury naleznete například na www.icm.cz/adresar-agentur-camp-america

Zdroj: www.ccusa.cz, www.campamerica.cz

Jan Menšík
Regionální koordinátor – redaktor
Kraj Praha
Národní institut dětí a mládeže
Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Přidej komentář jako první k "Práce na letních táborech v USA"

Zanechte komentář