Praha už zná první dva držitele titulu SOLLERS

Sollers neboli „zručný“, takovýmto titulem se již mohou pyšnit dva studenti ze Střední školy automobilní a informatiky za obor Automechanik a Středního odborného učiliště gastronomie a podnikání za obor Kuchař. V Rezidenci primátora hl. m. Prahy dne 23. května 2011 proběhlo vůbec historicky první vyhlášení výsledků soutěže SOLLERTIA, ve které žáci tří oborů Automechanik, Kuchař a Truhlář soutěžili proti vyzyvateli z praxe.

Nakonec jenom truhlářům se nepodařilo dosáhnout výsledků, které SOLLERTIA předepisuje, a to je dosažení alespoň 66 procent výkonu fachmana – akademika vyzyvatele.

Titulem „zručný“ se tak v roce 2011 může chlubit jen Martin Povýšil za automechaniky a Tadeáš Janeje za kuchaře. Oba mají privilegium označovat titulem SOLLERS a jeho znakem „své pracoviště, své výrobky a služby, svou firmu i své sídlo a dávat tím veřejně na vědomí uznání mistrů svého oboru, že je nejlepší z vybraných, což garantuje Praha – hlavní město České republiky,“ uvádí listina, která potvrzuje přidělení titulu.

Sollertia - předání ocenění 2011

A že to soutěžící neměli jednoduché potvrzují také vyzyvatelé, kteří ve svém oboru dosahují úspěchů i na mezinárodní úrovni. Například vyzyvatelem za obor Kuchař byl člen národního týmu České republiky v gastronomii Ondřej Koubek.

Fotografie z vyhlášení výsledků k nahlédnutí TADY.

Pavel Dvořák, regionální koordinátor – redaktor, kraj Praha

Přidej komentář jako první k "Praha už zná první dva držitele titulu SOLLERS"

Zanechte komentář