Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy na Festivalu vědy

festival vedy

Stanice techniků DDM hl. m. Prahy v pražské Julisce bude letos už podruhé spolu s VŠCHT, ČVUT, ÚOCHB AV ČR, NTK a Městskou částí Praha 6 spolupořadatelem Festivalu vědy, akce, která byla ještě před dvěma lety známá jako Vědecký jarmark.
Letos představí Stanice techniků 6. září na Kulaťáku mimo jiné i roboty, kteří se tematicky vztahují k soutěži FLL – FIRST LEGO League, celosvětové robotické a přírodovědně zaměřené soutěži, jejímž hlavním organizátorem je rovněž Stanice techniků DDM hl. m. Prahy.

Ing. Vít Zelinka vede na Stanici techniků kroužky Legorobotiky a na Festivalu vědy bude prezentovat FLL.
Tady je pár jeho slov ohledně akce.

 

 • Už podruhé jste spolupořadateli Festivalu vědy, velké akce, která proběhne
  6. září na Vítězném náměstí.  Co nám k tomu řekneš.
  Festival vědy na Vítězném náměstí organizujeme  společně s ČVUT, ale i s dalšími školami a organizacemi zejména z okolí Vítězného náměstí. Akce má širokou podporu jak od partnerských škol a organizací, tak od Městské části Praha 6 a Magistrátu hl. m. Prahy. Záštitu nad letošním ročníkem převzala primátorka hl. m. Prahy i starosta městské části Praha 6.

  2) Připravujete i prezentaci DDM kromě samotné organizace festivalu?
  Pro letošní ročník připravujeme hned několik stanovišť. Rádi bychom prezentovali náš projekt Parádní věda – PaVěda, jehož pilotní ročník letos dobíhá. Kolegové ze Stanice přírodovědců budou prezentovat své chemické pracoviště. My připravujeme ukázky z činnosti Stanice techniků. Zejména modelářské aktivity a LEGO robotiku, která se stává velice populární. Rádi bychom pozvali i některé týmy, které se účastní LEGO robotické soutěže FIRST LEGO League, aby předvedly své roboty. Tuto soutěž organizujeme společně se zahraničními partnery a v letošním roce připravujeme již 12. ročník.

  3) Co je to FLL?
  FLL – FIRST LEGO League je robotická soutěž pro děti od 10 do 16 let. Soutěž je celosvětová. Vznikla v roce 1998 v USA s cílem vytvořit roboticky zaměřenou soutěž přitažlivou pro teenagery. Hlavním cílem soutěže FIRST LEGO League je zpřístupnit a zatraktivnit dětem svět vědy a techniky, umožnit jim prožít radost z poznání a řešení problémů, z programování.

  4) Jaká je vaše cílová skupina?
  Naší cílovou skupinou jsou zejména žáci základních a středních škol do 16 let se zájmem o robotiku a technické obory obecně.

  Štěpánka Friedrichová – DDM hl. m. Prahy