Praktické informace pro nové studenty UJEP

Pro mnoho lidí začne koncem září, resp. začátkem října nový život. Život vysokoškolských studentů. Bude to v lecčems nové, a proto jsem pro nové studenty Univerzity J. E. Purkyně připravil praktické informace, které by jim mohly v začátku pomoci.

Jak se po Ústí nad Labem pohybovat aneb informace o městské hromadné dopravě

Městskou hromadnou dopravu v Ústí zajišťuje Dopravní podnik města Ústí nad Labem. Kontaktní informace jsou následující:

Sídlo: Revoluční 26, 401 11, Ústí nad Labem

web: www.dpmul.cz

email: info@dpmul.cz

telefon: 475 258 111

bezplatná linka: 800 100 613

Předprodej jízdenek a vydávání průkazek je u zastávek Hraničář a Revoluční ul. (naproti obchodnímu domu Labe). Na Hraničáři je provozní doba pouze v pracovní dny od 6 do 18 hodin. Na Revoluční je v týdnu pracovní doba ještě o hodinu delší, tedy do 19 hodin, navíc zde mají otevřeno také v sobotu od 8 do 12 hodin.

Jízdenka pro jednotlivou jízdu na 30 minut stojí 15 Kč (při zakoupení u řidiče ve vozidle 18 Kč), na 60 minut 19 Kč a na celý den 65 Kč. Je však možné zařídit si studentský kupón – tedy pokud jste studentem a je vám do 26 let – po předložení čipové karty studenta.

V Ústí nad Labem je možné zakoupit také sms jízdenku. Stačí, když pošlete zprávu s textem MDJ a odešlete na číslo  9020615. SMS jízdenka vám bude zaslána do cca 2 minut. Jízdenka je přestupní na 40 minut a stojí 15 Kč.

Kde se najíst

Stravování pro studenty a zaměstnance UJEP zajišťují dvě menzy, a to v reálu VŠ kolejí na Klíši a v budově rektorátu v ulici Hoření. Jídelní lístek umožňuje výběr ze dvou polévek, 4 hlavních jídel a salátu. Cena pro studenty UJEP asi 31 Kč a je v ní zahrnuto hlavní jídlo, polévka a čaj. Oběd je třeba objednat si minimálně jeden den předem buď pomocí čipové karty, nebo přes internet. Více informací naleznete na http://skm.ujep.cz.

Kde bydlet

Ubytování je ze strany UJEP zajišťována na kolejích a pro studenty studující v Litvínově a Mostě pak ve spolupráci s internáty středních škol. Na kolejích je v současné době 1679 lůžek. Pokud chcete na koleji bydlet, je třeba podat žádost o kolej, kterou obdrží každý uchazeč, jenž byl přijat ke studiu, a na základě jejího vyhodnocení vám kolej buď je, nebo není přidělena.

Další možností je ubytování privátní, nabídky je možné získat buď z místního tisku, z internetu a také na nástěnkách ve vestibulech jednotlivých součástí univerzity.

V areálu Klíše se nachází kolej K1, K2, K3, K5 a menza, na Severní Terase se v budově rektorátu nachází kromě druhé menzy také kolej K6. V Litvínově je ubytování zajištěno ve spolupráci se střední školou Humanitas na jejím internátu. V Mostě je pak možné bydlet v Domově mládeže patřící Střední škole technické v Mostě – Velebudicích.

V současné době nepřesahuje cena ubytování na kolejích 3000 Kč za měsíc, aktuální ceník je k dispozici na http://skm.ujep.cz.

Zdroj: www.ujep.cz

Miloš Hrubý, regionální koordinátor – redaktor, Ústecký kraj

Přidej komentář jako první k "Praktické informace pro nové studenty UJEP"

Zanechte komentář