Pražská přehlídka středních škol

V pořadí 16. ročník výstavy a přehlídky pražských středních škol, gymnázií a vyšších odborných škol Schola Pragensis 2011 je už minulostí. Přesto ale začíná jedna z největších náborových kampaní na základních školách – nabídky vzdělávání jednotlivých středních v Praze.

Během tří dnů navštívilo přehlídku přes 40 000 lidí!

Přehlídka Schola Pragensis 2011 opět nabídla vycházejícím žákům základních škol pestrou nabídku veřejných, soukromých a církevních škol, které v hlavním městě Praze nabízejí své obory vzdělání.

Novinkou letošního ročníku Scholy bylo uspořádání pražského regionálního kola soutěže Gastro Junior Nowaco Cup 2012, kde mezi sebou soutěžili žáci oborů vzdělání Kuchař, Cukrář a Číšník. Nebo také představení Roku Chemie, o kterou se zábavnou formou postarala Česká společnost chemická ve spolupráci se vzdělávacími institucemi. Více informací o Roku chemie 2011 naleznete na webu http://www.rokchemie.cz.

Podle prvních odhadů přehlídku Scholu Pragensis ve třech dnech navštívilo přes 40 000 lidí. Přesto se všichni neměli možnost seznámit s vystavujícími školami. Není proto nic jednoduššího, než navštívit webové stránky Scholy, kde jsou uvedeni všichni vystavovatelé i s kontaktními údaji. Na web najedete přes odkaz http://www.scholapragensis.cz.

__

Pavel Dvořák, regionální koordinátor – redaktor, kraj Praha

 

Přidej komentář jako první k "Pražská přehlídka středních škol"

Zanechte komentář