Předseda RDMKV

Představujeme vám předsedu RDMKV: Martin Paclík, přezdíván Coody se narodil v roce 1978. V roce 2005 se stal lektorem volného času. Toto téma mu nebylo neznámé, protože již dávno pracoval v organizaci Javořice k. p. E. T. Setona jako hlavní oddílový vedoucí.

Martin Paclík

Martin Paclík

Předsedu Rady dětí a mládeže kraje Vysočina (RDMKV) se stal v roce 2003 a je jím dodnes. V rámci svého působení provozoval webové stránky www.cesketabory.cz a  www.tabory-vysocina.cz. Díky pravidelné činnosti a pořádání táborů se v jeho hlavě zrodil nápad GIS mapování táborů na Vysočině, který také, za podpory Krajského úřadu realizoval. Výsledkem projektu je kompletní mapa všech tábořišť včetně GPS souřadnic, které jsou základní veličinou pro záchrannou službu v případě jakéhokoliv nebezpečí či úrazu.

Pořádal několik úspěšných ročníků Bambiriády a dalších projektů zaměřených na děti a mládež.

Jako milovník outdoorových sportů založil firmu COODY OUTDOOR s.r.o. www.coody.cz

Jak a proč jsi začal pracovat krajské radě?

Do RDMKV jsem vstoupil v roce 2003, kdy jsem byl zvolen její předsedou. Šlo o pozici o kterou nikdo v RDMKV neměl zájem. RDMKV neměla žádné finanční prostředky, ani vizi do budoucnosti.

Co považuješ za největší úspěch?

RDMKV se podařilo stát se respektovaným parnerem Krajského úřadu kraje Vysočina.Zástupci RDMKV se staly členy poradních orgánů krajského úřadu.

Co bylo podle tebe nejtěžší?

Nejtěžší bylo a je budování dlouhodobého dobrého jména RDMKV.

Co tě na tvé práci v radě těší?

Vždy mě potěší, když se povede dobrá věc, která pomůže organizacím pracujících z dětmi a mládeží v kraji Vysočina. Například díky mapování táborů mohou být vedoucí klidnější, protože je tábor velmi přesně dostupný.

Co tě naopak ve tvé práci trápí?

Malý zájem organizací o práci pro  RDMKV. Činnost KR stoji na jednotlivcích.

Na Otázky odpovídal Martin Coody Paclík, předseda RDMV

Zpracovala Hana Šnajdrová

Regionální koordinátorka – redaktorka

Kraj Karlovarský

Přidej komentář jako první k "Předseda RDMKV"

Zanechte komentář