Příběh ze života: Práce na doma se mi nevyplatila

Listovala jsem inzertními novinami a hledala si přivýdělek. Však to znáš, každá koruna je dobrá a pro studenta to snad platí dvojnásob. Do oka mi padla nabídka práce na doma – kompletace propisek. Představa toho, jak večer sedím u televize a sestavuji tužky, zatímco mi na účet chodí korunky, se mi líbila. Záhy jsem však zjistila, že není všechno zlato, co se třpytí.


Na inzerát jsem odpověděla a v duchu se už těšila, jak budu vydělávat. Brzy mi přišla odpověď. Práce je stále k mání, stačí zaplatit poplatek ve výši sto korun a poslat obálku se známkou, potom dostanu konkrétní informace o práci a bude se moci pustit do díla. Chvíli jsem váhala, ale nakonec jsem zelenou bankovku odeslala. „Občas člověk musí zainventovat, aby se mu peníze rozmnožily,“ říkala jsem si.


O několik dní později jsem v poštovní schránce našla další dopis. Větší část byla v němčině. Co tam stálo, těžko říct, protože německy umím tak maximálně napočítat do tří, dál moje znalosti tohoto jazyka nesahají. Z přiloženého česky psaného papírku jsem se však dozvěděla, že za „menší“ úplatu můžu dostat český překlad. Zároveň bude nutné zaslat ještě další poplatek, abych už opravdu mohla s prací začít.


Netuším, jak dlouho bych posílala poplatky, než by mi přišla nějaká ta propiska ke kompletaci, a jestli vůbec. A ani jsme to zkoušet nechtěla. Dopis, ten český i německý, letěl rychle do koše a já od té doby ignoruji všechny nabídky práce na doma. Ne každá investice je zkrátka výhodná.

Radka Spurná

Regionální koordinátorka/ redaktorka

Olomoucký kraj

Přidej komentář jako první k "Příběh ze života: Práce na doma se mi nevyplatila"

Zanechte komentář