Přijímací zkoušky na střední školy v Plzeňském kraji

Chystáte se na střední školu v Plzeňském kraji a máte místo jasné představy v hlavě pořádný informační chaos? Pomůžeme vám se zorientovat v termínech podání přihlášek i dalších důležitých informacích, které byste měli vědět!

Každý z uchazečů o studium na střední škole může podat až tři přihlášky na jednotlivé vybrané školy. Mezní termín pro podání přihlášky je 15. března 2011, pokud se chcete hlásit na školy, které pořádají talentové zkoušky, mezní termín byl bohužel již 30. listopadu minulého roku. Přijímací zkoušky vás pak čekají někdy mezi 22. dubnem a 7. květnem, což platí rovněž pro ty, kteří se ucházejí o místa na víceletých gymnáziích. Kdy přesně se přijímací zkoušky budou konat, si stanoví sám ředitel školy, proto se jednotlivá data zkoušek mohou na různých školách lišit. Toto datum však musí být stanoveno do konce ledna 2011 a proto si jej můžete již brzy vyhledat pro každou školu v České republice.

Ředitel také od března roku 2009 stanovuje jednotná kritéria pro všechny uchazeče přijímané v každém jednotlivém kole přijímacího řízení do příslušného oboru vzdělání, která mohou být na konkrétních oborech různé, podle zaměření studia. Ustanoven je předem rovněž předpokládaný počet přijímaných uchazečů. Všechny další podrobnosti najdete na webových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy www.msmt.cz.

Zajímavé informace najdete také na serveru „Studuj v Plzeňském kraji“ (www.studujvpk.cz), který je součástí projektu „Správná volba“. Je určen především žákům základních škol, kteří se právě rozhodují o své profesní cestě a tedy celkově o své cestě životní. Samotný projekt má potom usnadnit žákům základních škol orientaci v možnostech dalšího studia a profesního uplatnění v Plzeňském kraji, vytvořit centrum kariérového poradenství, poskytovat žákům, vedoucím a pedagogickým pracovníkům škol a školských zařízení v Plzeňském kraji informace pro rozhodování žáků o jejich budoucí kariéře či motivovat žáky k výběru i technických a nedostatkových oborů.

Na serveru najdete seznam všech škol, které se v Plzeňském kraji nacházejí a pořádají přijímací zkoušky v tomto roce. Pokud stále tápete, zkusit můžete také tzv. „Infoabsolventa“, který vám na základě vašich požadavků s výběrem školy poradí.

Neusněte tedy na vavřínech! Vždyť výběr střední školy je jedním z důležitých rozhodnutí vašeho života, které vám předurčí budoucnost. A my nepochybujeme, že bude z velké části pozitivní, vždyť je na co se těšit!

_

(Zdroj: www.msmt.cz, www.stredniskoly.cz, www.studujvpk.cz)

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

Přidej komentář jako první k "Přijímací zkoušky na střední školy v Plzeňském kraji"

Zanechte komentář