Přijímačky za dveřmi

366958167_939986949c_b

Člověk by řekl, že už jen výběr správné střední školy je tak náročný, že když se pro něco rozhodne, měl by být přijat. Realita je ale jiná, přihlášky jsou podány, přijímačky před námi. Pokud se hlásíš na čtyřleté obory, přijímačky budeš mít v termínech 12. a 19. dubna. Uchazeči o šestileté a osmileté obory mají své dny 18. a 20. dubna. Nepříliš populární, ale významnou novinkou letošního roku je jednotná přijímací zkouška. Pro její úspěšné složení potřebuješ jen kapku štěstí a kýbl znalostí z českého jazyka, literatury a matematiky. Tyto obory totiž obsahují písemné testy, na jejichž výrobě se vyřádila organizace CERMAT.  Cítíš bezmoc? Nezoufej! Dobrá zpráva je, že přijímací zkoušky si můžeš střihnout dvakrát a výsledek Ti započítají jen ten víc good. Přijímačky budeš dělat na obou školách, na které se hlásíš. V prvním termínu jdi na školu, kterou jsi v přihlášce uvedl jako první, v druhém termínu samozřejmě na druhou. To dá rozum.

Že jsou zkoušky odvozeny od slova zkusit, o tom není pochyb, alespoň malá příprava by ale určitě neuškodila. Možností připravit se na přijímačky je hned několik. Můžeš si doma zkusit nějaké ty ilustrační testy, vybrat si některou z mnoha přípravných publikací nebo se podívat, jestli některá ze středních škol ve Tvém okolí nedělá přijímačky nanečisto. Pokud žádnou takovou nenajdeš, máš ještě možnost přihlásit se k takové věrné simulaci přijímaček pořádané společností Scio. Když do toho půjdeš, nejen že si zkusíš nějaký ten vzorový test, ale především na vlastní kůži pocítíš napnutou atmosféru během testu a budeš tak na ni lépe připraven.

Máš pocit, že tomu pořád nerozumíš? Nevíš, kde a jak se na poslední chvíli připravit? Nevěš hlavu, informací o přijímacích zkouškách je plný internet. Pro pár tipů na weby s dobrými informacemi koukni kousek směrem dolů. A pokud si stále nevíš s něčím rady, jsme tu přeci my – Íčka, tak se za námi stav…

 

Kde najdeš víc info:

www.cermat.cz

www.atlasskolstvi.cz

www.infoabsolvent.cz

www.scio.cz

www.kampomaturite.cz

Dana Vitásková, ICM České Budějovice