Proč se učit jazyky?

Myslím si, že každý si někdy několikrát řekl v hodině cizích jazyků „Proč se to vlastně musíme učit? Proč jsou jazyky tak důležité? Často nám to přijde jako zbytečnost, především těm, kteří ví, že se jazykům dále ve svém zaměstnání věnovat nebudou. Ale může se přece kdykoliv stát, že potkáte cizince, který se ptá na cestu a v tom případě jsme v „háji“.

Ani já nejsem člověk, který má úplně bezchybnou a dokonalou angličtinu, to určitě ne, dokonce ani nepatřím k těm, kteří by měli v hodinách angličtiny samé jedničky. Myslím si, že v životě není důležité, jaké máme známky, ale jak dané znalosti a vědomosti umíme použít a využít. A to se týká i jazyků. Není důležité, jestli jsi ve škole dvojkař nebo pětkař, ale až se tě nějaký cizinec zeptá na cestu, nebudeš jen hloupě hledět, budeš se mu snažit pomoct, poradit. No a to je to důležité! Nejde o úplnou dokonalost, jde o to, abychom konverzovali.

Já jsem díky tomu, že se až tak moc nebojím komunikovat s lidmi i z jiných zemí, poznala několik opravdu skvělých a neobyčejných lidiček skoro z celého světa a jsem za to opravdu moc ráda!

K.Vaclachová – ICM Holešov