Procestujte Ameriku. Víme, jak na to!

New York Us Urban Travel City Ny Manhattan

Blíží se prázdniny a mnoho mladých lidí přemýšlí, jak strávit léto. Jednou z možností je cesta do Ameriky, která je cílem čím dál více studentů. Nejprve si ujasněte, kam chcete jet, kde budete přespávat a jak budete cestovat.

Bude to drahé?

Během tří týdnů můžete procestovat kus Ameriky. Nejzásadnější otázkou jsou finance. Pokud se budete držet určitého konceptu, nemusí vás cesta vyjít nijak draho. Nejdražší je doprava, bez ohledu na to, čím se přepravujete.  Počítejte s rozpočtem cca 1000-15000 dolarů.

Plánujte cestu

Těšíte se do Ameriky a chcete vidět všechno? Některé úseky cesty je lepší si naplánovat předem. U vzdálenějších přesunů mezi dvěma kontinenty je lepší využít letadlo. Prázdninové vízum vám umožní vstoupit do USA pouze jednou, plánujete-li navštívit Kanadu, nechte si ji až na konec cesty. To samé platí i o Mexiku, navíc s půjčeným vozem do Mexika nesmíte, kvůli krádežím.

Půjčovny aut

Můžete se přesouvat vlakem či autobusem, ale půjčit si auto vám dává více svobody. Z autopůjčoven jsou nejznámější Hertz, Budget nebo třeba Avis. Najdete je u hotelů a letišť. Mnohdy lze auto za příplatek vrátit i na druhém kontinentu. Pro mladší řidiče pod 25 let si účtují půjčovny vyšší ceny. Mějte pro jistotu u sebe mezinárodní řidičský průkaz. Platí se kreditní kartou, počítejte se zálohou, kterou vám vrátí, pouze pokud je vůz v pořádku. Benzín je poměrně levný.

Ubytování

V Americe je možné se ubytovat různě. Přespávat je možné v motelech, Super 8 a motel 6. Cena za jednu noc začíná na 30 dolarech. Řešením je i ubytování v kempu. Najdete soukromé sítě tábořišť, ale i v různých státních a národních parcích.  Na podzim nejsou otevřeny všechny kempy. Některé jsou pouze pro obytné vozy.

Jídlo

Vodu najdete ve veřejných fontánkách, ale jistější jsou balené vody. Nakupovat jídlo můžete například ve Wallmartu, v kempech jsou ohniště na opékání a grilování. Síť restaurací Dennys nabízí chutné jídlo a nízké ceny. Využít můžete také program Work and Travel.

Pro ICM Cheb

Hana Šnajdrová