Prostě tlustá

květen ICM UH foto

Určitě nejsem jediná, kterou takto někdo nazval. Taky svým způsobem spadám do skupinky lidí, kteří nemají dokonalou postavu a nejsou prostě takoví, jací by podle ostatních „měli být.“

No co, já se s tím už nějak smířila, ale pořád se v mém okolí najde někdo, kdo s tím má velký a osobní problém. Jakoby snad on musel být tím, který je udýchaný vždy, když vychází schody, nebo jde do mírného kopečku.

Vždy je to prostě o tom, že se jim tak nějak nelíbím. Každý má kolem sebe lidi, kteří vás strašnou spoustu času pouze uráží za to, jací jste.

Popravdě? Nedokážu říct, že by mě to někdy nemrzelo, nebo že nemám takové ty „potřebuji zhubnout“ chvilky. Měla jsem je a strašně dlouho jsem se cítila nechutně za to, kým jsem. Momentálně mi to přijde směšné. A to jsem ani nezhubla. Prostě jsem se začala mít ráda za to, kdo jsem.

Na lidech, kteří jsou trochu při těle, vnímám jeden velký nedostatek. A to ten, že jakmile neváží 50 kg, ihned se považují za ošklivé a snad i nějaké jiné stvoření. Ne každý měl vždy takové možnosti, aby byl prostě od přírody hubený, ale to přeci není můj problém, ne?

Strašně ráda bych, aby ze světa vymizelo ono pomyslné: „Krásné holky jsou ty hubené“.

Takhle to možná většina vnímá, ale mě osobně vždy potěší, když vidím holku, která není úplná tyčka a jde si spokojená s úsměvem na rtech. Není nic krásnějšího, než vidět lidi spokojené. 

  • Jsi příliš tlustá!
  • Myslíš si, že je tohle úměrné tvé postavě?
  • Hele, tohle nosí hlavně hubené holky…
  • Slyšela jsi o té nové dietě?

Kolem sebe slyšíme neustále ty negativní věci, ale proč si z toho neudělat prostě něco krásného?

Pokud chcete zhubnout, začněte pro to něco dělat. Ne proto, že musíte, nebo proto, že vás k tomu navedlo okolí, ale proto, že chcete! No, a pokud se nechcete tolik omezovat, nebo zkrátka nějak neholdujete tomu, že byste chtěli být poloviční, začněte svou postavu milovat! Vždyť kdo říká, že být pevnější je špatné? Kromě hubených lidí snad nikdo! 

Pokud se začnete milovat za každou část svého těla a své nedokonalosti budete brát jako vaši část, už ani vaše okolí vás nezlomí. 

Ty věci, které nám vadí, se dělí na různé části. Jedna část je ta, s kterou můžeme a chceme něco udělat. Ta druhá je ta, s kterou se nic udělat nedá, a my se s tím smíříme.

Všichni jsme silní a dokážeme věci, které si opravdu přejeme. Jsme to my, kteří si děláme život krásnější.

 

Pro Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště Alex Kočicová