Pssst, o tom se nemluví!

IMG_20170501_161025

Na světě žije něco kolem 7,5 miliardy lidí. Myslíte si, že si všichni navzájem prokazujeme jakoukoli formu lásky, úcty či respektu? Každý člověk je jiný, a proto je to možná pro lidi ještě těžší chovat se k lidem hezky a brát je takové, jací jsou.

IMG_20170501_161034Na toto téma se zaměřuje Kateřina Kutinová, studentka prvního ročníku Katolického gymnázia, která prostřednictvím výstavy s názvem „Pssst, o tom se nemluví!“ chce poukázat na to, že jsou věci, o kterých se otevřeně nemluví, a když už, tak jen v tom negativním světle. Přitom vše má svoji kladnou i zápornou stránku. Tak proč lidé většinou řeší jen to, co je podle nic negativní?

Jak tě napadlo zamýšlet se zrovna nad tímto tématem?

Upřímně? Sama nevím. Možná jsem se jenom podívala kolem sebe a viděla jsem lidi. A viděla jsem to, jak je každý jiný a někdy může být složité odlišovat se. Chtěla jsem jenom nějakým způsobem ukázat, že neexistují dvě naprosto identické osoby. Každý je jiný, a to je v pořádku. Lidé by měli navzájem respektovat to, že každý má jiné hodnoty, zájmy, vkus atd. Bohužel se to ale ve světě moc neděje.

Kolik ti zabralo času malování?

To se dá těžko odhadnout, ne že bych si to stopovala. Času jsem měla dost, ale jelikož jsem hrozný prokrastinátor, čekala jsem víceméně na poslední chvíli a vše jsem stihla během posledních 2-3 týdnů. Jelikož moc ráda maluji, neměla jsem s tím žádné problémy.

Jaké jsou tvoje další záliby a zájmy?

Cokoliv kreativního. Kromě malování a kreslení taky psaní a hudba. Píši povídky a různé básničky, spíš jen tak pro sebe, zatím. Nic z toho ale není něco, v čem bych vyloženě vynikala. Baví mě i sporty, ale opět si myslím, že na to nemám žádné speciální nadání. Ráda cestuju. Baví mě zkoušet nové věci. Často se ale nedokážu přinutit k tomu, abych s něčím začala (což se koneckonců projevilo i při práci na těchto obrazech).