PŮL ROKU V JINÉ ZEMI

travel-2081174_1280

Nemohu uvěřit tomu, že jsem v České republice strávila již půl roku. Děsí mě, jak čas rychle plyne. Přála bych si umět zastavit čas a užít si více toto dobrodružství, ale bohužel nezbývá než každý okamžik prožít, jak nejlépe to půjde.  

Není všechno zlato, co se třpytí. Nejtěžší pro mě bylo rozloučit se s mou rodinou a přáteli. Poté si začnete cenit všech různých všedních maličkostí a vzpomínek. např. společných posezení u kávy. Jsou to opravdu malé detaily a historky, které Vám vlastně vůbec nechybí, nezamýšlíte se nad nimi, dokud své blízké máte u sebe.

Od doby, kdy jsem odešla ze Španělska, prožívám velice dobrou zkušenost. Stejně jako každý v životě i já procházím dobrými i špatnými situacemi. Ale ze špatného se vždy můžeme spoustu přiučit. Jak se říká: Co tě nezabije, to tě posílí.

Během svého pobytu zde v České republice jsem lépe poznala sama sebe. Také jsem potkala spoustu nových lidí, které si vždy budu pamatovat a doufám, že i oni na mě, nikdy nezapomenou. Vezmu si trochu z každého z nich zpátky domů.

Naučila jsem se přijmout i nejistotu, že nevím, co mě čeká v budoucnosti, kde je vlastně mé místo, jestli tady nebo tam. Naučila jsem se riskovat a být více sebejistější, více si důvěřovat.

Také jsem se naučila novým dovednostem a získala nové schopnosti – vyšší úroveň mé angličtiny, práce s počítačem, psaní projektu Erasmus+, zlepšení v ČJ, poznání nové kultury… Vše pro lepší budoucnost.

Opravdu jsem toho názoru, že všichni mladí lidé, by měli na určitou dobu vyrazit do zahraničí a přijmout výzvu. Zjistit, co všechno jsou schopni udělat.

Pro všechny ty, kteří jsou daleko od domova: Buď tak statečný jako dosud. A pro naše lidi, kteří na nás čekají doma: Těšíme se na setkání s Vámi.

 

Amaia de la Fuente

ICM Jindřichův Hradec