Punk is not dead

TŘEBÍČČtverečkované kalhoty, řetězy všude, kam se podíváte, boty barevné jak letní duha a vlasy ještě barevnější. „Pajzly“ nočních měst a jejich módní výstřelky, alkohol a tvrdá hudba. Asi takhle já vidím punkery. Upřímně, moc nechápu jejich styl hudby. Po jedné akci strávené v nejmenovaném hudebním klubu plném punkáčů, jsem málem odjela na pohotovost se skřípnutým krčním nervem. Byl to opravdu tzv. hardcore. Celou dobu kýváte hlavou dopředu a dozadu, nebo se zapletete do „poga“ (hlouček lidí, kteří se strkají – dá se říct, že je to transport; vletíte do hloučku lidí a objevíte se na druhém konci).

Každý může být punker. Stejně tak, jak je to u jiných životních stylů, musíte to prostě cítit. Ale většinou je punk pro tvrďáky. Musí z tebe jít hrůza, abys byl za správného nositele označení „punker“. Nejde ani moc říct o tomto stylu, protože bych nerada skončila v nemocnici s barevným zadkem od punkových bot.

TŘEBÍČ(1) Každopádně s punkery mám nemilé zkušenosti, tím ale nechci házet všechny do jednoho pytle. Většinou jsem skončila s modřinami nebo s pohmožděninami. Takže když vidím modrou vestu se záplatami s nápisy „punk is not dead“, naskočí mi husí kůže a radši kolem projdu se zadrženým dechem. Tento styl je zvláštní. Jelikož „punk is not dead“, tak můžeme soudit, že punkeři jsou opravdoví tvrďáci!

 

 

ICM Třebíč, Kateřina Veselá

Přidej komentář jako první k "Punk is not dead"

Zanechte komentář