Rozhovor s úspěšnou plzeňskou tanečnicí Michaelou Bártovou

20663657_10203527168135215_7060226276319664567_n

Michaela Bártová je nadaná tanečnice, která začínala s tancem v taneční skupině Spider dance company, která působí pod SVČ RADOVÁNEK. Poté se vydala tanec studovat do Prahy a stále se v tanci vzdělává pomocí různých kurzů a workshopů. O jejích úspěších nám poví v rozhovoru.

 

Jak ses dostala k tanci?

Od malička jsem byla neposeda a měla jsem dobrý hudební sluch, proto mi maminka sháněla nějaký kroužek, kde se dá obojí skloubit dohromady a narazila na Spider DC v SVČ RADOVÁNEK. Vyzkoušela jsem první trénink a věděla jsem, že to je přesně pro mě.

Jaké styly tančíš?

Prošla jsem si mnoha styly od disco dance, přes show dance až po hip hop a street dance. Dnes se ale nejvíce věnuji contemporary a street jazzu.

 

Dokážeš popsat ten moment, kdy ti došlo, že se chceš tancem živit?

Myslím, že to nebyl moment, tak nějak jsem to chtěla vždycky.

 

Jaké bylo tvé studium na taneční akademii v Praze?

V první radě úplně jiné než jsem si představovala, došlo mi, že žádná taneční škola jako jsou v amerických filmu neexistuje. Bylo to časově náročné, občas jsem tam byla od rána až do 8 hodin do večera. Do jednoho dne se musel vejít jak tanec, tak i teoretické vyučování a to bylo někdy opravdu náročné.  Poznala jsem tam úplně jiný přístup k tanci, než jsem do té doby znala.

 

Co považuješ za největší úspěchy tvého dosavadního tanečního života?

Největším úspěchem je asi to, že jsem zvládla na té škole odmaturovat (smích).  Ne,  momentálně za svůj největší úspěch považuji to, že jsem se dostala do taneční company muzikálu v divadle Hybernia No, a potom samozřejmě soutěžní úspěchy, kdy jsme s Dance academy Prague vybojovali 3. místo v mistrovské extralize a mistrovství České Republiky.

 

Na čem teď momentálně v tanci pracuješ?

Já bych chtěla mít více času na to, abych mohla ještě pracovat na věcech, jako je například akrobacie nebo gymnastika, bohužel ten čas už mi na to nezbývá, a tak se snažím posouvat v tom, co momentálně dělám na tréninku nebo na divadelních zkouškách.

 

Co bys vzkázala těm, co se chtějí vydat na dráhu profesionální tanečnice?

Určitě  aby se nebáli to zkusit, aby je neodradily první neúspěchy, aby se z nich poučili a nepřestali na sobě makat. Taky aby se snažili čerpat ze všeho co nejvíc užitečných věcí, i když je to zrovna nebaví.

ICM Plzeň