Rozhovor se Zdeňkem Piškulou

ICM prosinec1

Sedím v autobuse do Zlína a mířím za splněním svého velkého snu. Jedu se setkat a udělat rozhovor se Zdeňkem Piškulou. Tato možnost se mi nabídla díky festivalu, který zde každoročně probíhá (Zlín Film Festival-pozn. redakce) a Zdeněk zde představuje nový film, ve kterém má hlavní roli: Zlatý podraz.

Sraz jsme měli v Kongresovém centru, kde jsme se se Zdeňkem seznámili a chvíli mluvili (byl neuvěřitelně sympatický od samého začátku, přišlo mi jako bychom se znali několik let), a poté již přišla tisková konference, po které jsme se přesunuli k rozhovoru.

 

První „povinná otázka“, jestli jsi někdy byl v Uherském Hradišti?

Je to možný, že jsme tam hráli s divadlem, ale moc si to nepamatuji. Každopádně mám co dohánět :-)

 

Teď jsme na tiskové konferenci k filmu Zlatý podraz, jak ses k téhle roli dostal?

V květnu jsem se dostal na velké castingy, kde se mi podařilo zvládnout několik kol, ve kterých jsme dokazovali mimo jiné i to, jestli vůbec umíme hrát alespoň trochu basket (průvodcem filmu je právě basketbal pozn.aut.). No a po několika kolech jsem uspěl a získal jednu z hlavních rolí, za kterou jsem moc rád.

 

Myslíš, že tenhle film je pro všechny generace?

Myslím si, že určitě ANO! Je to film v podstatě pro každého. Není to pohádka ani horor, je to něco mezi :-)

 

Teď pojďme chvíli od Zlatého podrazu, jak se učíš scénáře?

Já si čtu repliky pořád dokola a snažím se nasát atmosféru dané scény a vcítit se do své role….

 

Pohádka Tři bratři byla velmi úspěšná, bereš to jako svůj největší úspěch?

To asi ne. Z uměleckého hlediska to nejúspěšnější film není, ale z hlediska zážitků a velkofilmových zkušeností to pro mě určitě nejlepší bylo.

 

Moc bych chtěl Zdendovi poděkovat za možnost našeho setkání, a i za jeho velkou vstřícnost. Je to člověk se srdcem na pravém místě. Zlatý podraz je právě nyní v kinech, takže pokud chcete poznat historický příběh o velké lásce, určitě zavítejte před filmová plátna!

 

Pro ICM Uherské Hradiště Jakub Hříbek