Salsa – smyslný tanec pro poslední letní dny i podzimní večery

Ačkoliv letošní léto není takové, jak bychom si ho představovali, tancovat můžete za každého počasí. A kdo někdy zkusil salsu, určitě podlehnul její smyslnosti a energetickému náboji, který v tomto latinsko-americkém tanci „dřímá“.

Novinkou není salsa ani v západočeské metropoli. Najdete hned několik míst, kde se lidé tomuto umění oddávají. Například v Baru la Salsa na Americké si tento tanec oblíbili tak, že je parket součástí interiéru a chodí si sem zatančit třeba úplní začátečníci jen tak pro zpestření večera. Centrum Tance zase nabízí takzvané „open class“, na které se můžete přes internet přihlásit stejně, jako když jdete na váš oblíbený aerobic nebo zumbu do fitness centra.

A pokud se do Plzně chystáte až v polovině září s novým semestrem, nezoufejte. Salsa se tančí i na podzim – nejen v horkých letních dnech, které letos stejně létu nekralovaly. Pravidelnou výuku kubánské salsy najdete od 1. října například na Klatovské třídě 28, kde vás lektorka provede nedělními kurzy; nové kurzy na podzim/zimu právě do nabídky přidala také Taneční škola Maestro, která příznivce tohoto tance zve také na otevřenou lekci pro začátečníky ke konci září.

Kromě Plzně najdete hodiny salsy například také ve Studiu 93 na Masarykově náměstí v Rokycanech.

Salsa párty s kapelou Timbasa

Salsu můžete objevit i v programu kulturního centra Měšťanská beseda, kde se na 6. září chystá Salsa párty s kapelou Timbasa. Návštěvníkům se představí osmičlenná salsa a timba skupina, která se jako jediná v České republice věnuje modernímu kubánskému stylu timba, nástupci salsy. V repertoáru jsou písně Isaaca Delgada, Pedrita Martineze, Manolína – El Medico de la salsa a dalších. A pokud bude pěkné počasí, koná se tato akce přímo na zahradě Měšťanské besedy!

 


Zdroj: www.tance.cz, www.centrumtance.cz, http://www.tsmaestro.cz

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

Přidej komentář jako první k "Salsa – smyslný tanec pro poslední letní dny i podzimní večery"

Zanechte komentář