Setkání Krajského parlamentu dětí a mládeže s náměstkem hejtmana

Brno_ASK

Členové Asociace středoškolských klubů České republiky Jaroslav Bečka, Patrik Brož, Milena Koktová a Marie Struhárová se zúčastnili setkání členů jihomoravského Krajského parlamentu dětí a mládeže s náměstkem hejtmana ing. Stanislavem Juránkem.

V úterý 13. 9. 2016 jsme se sešli v hale Krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí v Brně za účasti zástupců krajského parlamentu a domovních rad z Hodonína, Ivančic, Hustopečí a z brněnských škol. Celkem tak bylo 32 zapojených studentů. V jednacím sále Krajského zastupitelstva nám asistentka ing. Juránka vyprávěla o historii Brna a této krásné budovy. Přijali jsme pozvání na střechu, kam se jen tak někdo nepodívá. Kromě krásného výhledu na Brno nás zaujalo pět úlů s včelkami. Pak již následovala beseda a panem Juránkem. Následovala diskuze na téma fungování kraje, princip činnosti náměstka hejtmana a plno dalších témat, které se týkají chodu úřadu. Na závěr besedy se všichni účastníci vyfotili s náměstkem pana hejtmana a pak jsme byli pozváni na bohatý raut: chlebíčky, koláčky, buchty, káva, pití, každý mohl sníst, kolik chtěl. A tak jsme jedli a jedli.

Brno_ASK1

 

A jak se nám akce líbila?

Jaroslav Bečka, obor tesař, 2. ročník: Rád jsem se toho zúčastnil, dozvěděl jsem se, jak a co dělá náměstek hejtmana, moc se mi líbil výhled ze střechy Krajského úřadu na Brno, občerstvení na závěr akce bylo moc dobré!

Patrik Brož, obor instalatér, 3. ročník: Mně tyhle věci zajímají, takže beseda s panem Juránkem pro mě byla zajímavá, překvapilo mě, že sedmnáct let pracoval v lese, že běhá, dokonce že zvládl sedmidenní maraton, to je teda v 58 letech borec.

Marie Struhárová, obor UŘZD, 1. ročník: Mně se taky líbil výhled na Brno, ale já bych do politiky dělat nechtěla. To co říkal pan Juránek, co všechno dělá, to by mně nebavilo.

Milena Koktová, UTŘ, 2. ročník: Líbila se mi historická budova a jednací sál, taky mě překvapily včelí úly na střeše. Povídání s panem Juránkem bylo zajímavé a určitě si z nich něco odnesu.

 

 

Patrik Brož, ICM Brno při ASK ČR

Přidej komentář jako první k "Setkání Krajského parlamentu dětí a mládeže s náměstkem hejtmana"

Zanechte komentář