Školení pro pracovníky s mládeží „Mask of Conflict“, 2. – 10. října 2015, Murcie, Španělsko

PRAHA

PRAHAPro mě jako účastnici projektů Erasmus+ existují dva základní typy workshopů pro lektory. První se zaměřuje na to předat know-how a nový balíček cvičení a postupů, které pak můžeme aplikovat v naší práci. A ten druhý se zaměřuje na lektora jako takového a jeho rozvoj osobnosti. Španělský lektorský tým Diego a Suzanne šli společně s námi cestou druhou. A to pořádně do hloubky.

První ráno po nočním příletu jsme si konečně mohli vychutnat výhled, který se nám nabídl z terasy našeho “Case del Trigo”. Dům, jenž společnými silami dali Diego a jeho organizace dohromady, nám po celou dobu poskytoval neuvěřitelné pohodlí, klid a dostatek prostoru pro jakékoliv aktivity. Sama scenérie vesničky Caravaca byla nedocenitelná. Každé dopoledne se pod námi proháněly ovce, z dálky hýkal osel a ze sadů se k nám nesla vůně citronů a jablek. Nesmím opomenout ani bezchybný servis v podobě denního přísunu chutného španělského jídla a do sytosti vyšperkovaných coffee breaků, které byly nepostradatelnou součástí každého dne.

K samotnému workshopu nelze říci mnoho, poněvadž je to dost nepřenositelný zážitek. Pracovali jsme s psychologickou metodou Gestalt a probádávali její právě se rozvíjející kombinaci s divadlem.

Práce vedla od meditací přes pohyb, arteterapii, scénky až k psanému slovu. Našim nejlepším přítelem se stal náš blok, do kterého jsme vypisovali všechny zážitky, pocity, postřehy i samotné lekce. Došlo na otevírání 13. komnat našich životů, a upřímně to vždy nebyly nejpříjemnější chvíle, ale díky nim se člověk o pár hodin později cítil o mnoho lehčí a uvolněnější. Obrovský dík patří především lektorům, kteří nás díky svým zkušenostem, ať už na poli psychologie či divadla, dokázali provést často trnitou cestou bez jediného škrábnutí. Vytvořili bezpečné prostředí a uměli ošetřit každý moment, který se potencionálně zdál nebezpečným pro jednotlivce i skupinu. Což jako lektorka velmi oceňuji.
Samozřejmě nechyběly hry, večerní zábava, den volna u moře, procházky po okolí. Navázala jsem několik velmi příjemných kamarádství a věřím, že i pevných vazeb. Jak přátelských, tak i partnerských pro vlastní projekty.
Nemusíte mi věřit, ale “Masks of conflict” byl ten nejlepší projekt, kterého jsem se zúčastnila. Především proto, jaký dopad má a bude mít na mou práci. Pro přesah, který měl. Pro sílu, kterou mi dal. Pro skupinu, která fungovala napříč generacemi a národnostmi jako dokonale sestrojený mechanismus. Pro dokonalou organizaci a ochotu. Děkuji.
Pro ICM DDM Praha 8 – Karlín

Pavla Sedláčková
herečka a lektorka divadelní improvizace

Přidej komentář jako první k "Školení pro pracovníky s mládeží „Mask of Conflict“, 2. – 10. října 2015, Murcie, Španělsko"

Zanechte komentář