Školení pro pracovníky s mládeží ReEnact

V rámci dubnového týdenního mezinárodního školení Erasmu+ se v Irsku na půdě vesnice Bodyke v golfovém středisku sešlo celkem 12 národů. Z každé země byli vybráni dva zástupci a to konkrétně z Arménie, Turecka, Libanonu, České Republiky, Portugalska, Estonska, Maďarska, Grúzie, Irska, Itálie, Maroka a Velké Británie.

Nosnými tématy celého setkání se stala příroda a divadlo. Účastníci se tak mohli naučit, jak využít přírodu a materiál přirozeně se vyskytující kolem k outdoorovým aktivitám za každého počasí. Divadlo na druhou stranu dalo možnost vyjádřit své emoce, vžít se do role a uvědomit si, že se zde často vyskytují různé úhly pohledu na daný charakter či celkovou situaci. Takovým příkladem bylo například „Theatre of the oppresed“, které ukazovalo, že v hrané situaci figuruje hlavní postava, na které celý děj stojí. Během hraní mohlo publikum zasahovat do chování vedlejších postav a snažit se docílit změny děje.

Doplňujícím tématem byla také komunikace, díky níž bylo rozvíjeno vyjadřování, opět spíše ve významu emocí a reakcí. Podstatným aspektem byl také důraz na individuální práci se svými myšlenkami, překážkami a cíli každého. Tím byl program kompletně propojen.

Poznávání kultur bylo zprostředkováno tanečními večery a multikulturními snídaněmi, které si účastníci řídili sami.

Zpracovala: Marcela Střěšňáková

ICM Český Těšín

Přidej komentář jako první k "Školení pro pracovníky s mládeží ReEnact"

Zanechte komentář