Školní Informační centrum pro mládež

V Kraji Vysočina vzniklo první Školní informační centrum pro mládež. Stalo se tak díky spolupráci mezi Informačním centrem pro mládež Pelhřimov a střední školou Gymnázium Humpolec. V dnešním článku přiblížíme činnost Školního informačního centra pro mládež a vše kolem něj.

Školní informační centrum pro mládež (ŠICM) při Gymnáziu Humpolec je informační bod pro mládež, který funguje od října 2011. Ve ŠICM působí pracovník Informačního centra pro mládež Pelhřimov společně s dobrovolníky na Evropské dobrovolné službě.
Na začátku se dobrovolníci učili, jak bude ŠICM fungovat, jakou mají roli a pak částečně přebrali odpovědnost za ŠICM sami.
ŠICM je otevřeno každý pátek od 7:30 do 14:00.
V ŠICM mohou studenti i pedagogové najít informace týkající se mladých lidí a jejich života, a to od oblasti vzdělávání, práce, volného času, ale také zdraví, sociálně patologických jevů a podobně.
V ŠICM se pravidelně mění výstavy a také informační nástěnky, které již během konce roku 2011 nabídly informace o dobrovolnictví, mezinárodních programech, Vánocích v Paraguayi a Mexiku a informačním systému pro mládež.
V ŠICM si také studenti, mladí lidé a pedagogové mohou zřídit slevovou kartu ISIC, Alive a ITIC. V případě konkrétního dotazu nebo požadavku je vždy informace vypracována pracovníky Informačního centra pro mládež Pelhřimov a předána přes email, telefonicky či při příštím otevření ŠICM.
V ŠICM se zastavují studenti především před vyučováním, během přestávek a také volných hodin, základní informační materiály jsou však k dispozici studentům po celý týden v místě, kde má ŠICM své místo.
Studenti přichází s dotazy, zahrát si hru nebo si jen tak popovídat s dobrovolníky na Evropské dobrovolné službě v Hodině H. Také se zapojili do průzkumu, jaké informace, z jakých oblastí a jaké akce by mělo ŠICM přinášet.
Do budoucna připravujeme také zajímavé odpolední programy pro studenty a veřejnost.
Věříme, že ŠICM je přínosem pro všechny studenty a celou školu a přejeme další úspěšné měsíce.


Eva Havlíčková, regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Vysočina

Přidej komentář jako první k "Školní Informační centrum pro mládež"

Zanechte komentář