Soutěž Mládí kraje

Mládí kraje, to je název soutěže, kterou už od roku 2007 pravidelně organizuje Zlínský kraj. Tato soutěž je vyhlašována vždy na různá témata a je určena studentům středních škol. Tématy předchozích ročníků byla například tato: Kouzlo Zlínského kraje, Krásy rodné Moravy, Architektura & Pop, Význam slov, Sport a sportovní odvětví charakteristické pro mé město.

Pro první pololetí školního roku 2011/2012 bylo soutěžním tématem téma Sport je radost a zároveň dřina. Také tento ročník byl uspořádán jako postupový na Olympiádu dětí a mládeže. Soutěž v tomto pololetí byla vyhlášena jako fotografická a přihlásit se do ní mohli přihlásit žáci všech typů škol, kteří se narodili v roce 1996 nebo dříve. Do soutěže se přihlásilo celkem 57 prací z 16 škol Zlínského kraje. Umělecká porota, která práce hodnotila, měla nelehký úkol vybrat ze zaslaných prací ty nejlepší.

Soutěžilo se ve třech kategoriích: kategorie A (ročníky narození 1996 a 1997), kategorie B (ročníky narození 1998 a 1999), kategorie C (ročník 2000 a dál) a uděleny byly také zvláštní ceny. Vítězné práce v každé kategorii postupují na Hry V. zimní olympiády dětí a mládeže, které se budou konat na přelomu ledna a února 2012 v Moravskoslezském kraji, kde budou bojovat o olympijské zlato.

Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě za účasti Josefa Slováka, radního Zlínského kraje pro oblast školství, mládeže a sportu, předsedů výborů zastupitelstva Zlínského kraje, starostů měst a obcí, představitelů škol a dalších hostů. Slavnostním ceremoniálem provázel herec Slováckého divadla v Uherském Hradišti David Vacke, který se v průběhu oceňování soutěžících dotazoval na jejich fotografické cíle a sny. Mezi odpověďmi soutěžících se objevilo například: fotografování vesmírných objektů, setkání se slavnými fotografy nebo fotografování jako činnost, která má smysl.

Výsledky soutěže:

Kategorie A (ročníky narození 1996 a 1997)
1. místo Petra Brázdilová, Soukromá základní umělecká škola D – MUSIC s.r.o.
2. místo Anna Nesvadbová, Střední škola oděvní a služeb Vizovice
3. místo Marie Vlčková, Soukromá základní umělecká škola D – MUSIC s.r.o.

Kategorie B (ročníky narození 1998 a 1999)
1. místo Klára Ševčíková, Gymnázium Uherské Hradiště
2. místo Ludmila Pompová, Gymnázium Otrokovice
3. místo Kateřina Kolajíková, Gymnázium Otrokovice

Kategorie C (ročník 2000 a dál)
1. místo Štěpán Potůček, Základní umělecká škola Zlín
2. místo Anna Furišová, Soukromá základní umělecká škola D – MUSIC s.r.o.
3. místo Dorota Ingrová, Základní škola Velehrad, okres Uherské Hradiště, p.o.

Zvláštní cena
Natálie Fojtů, Gymnázium Valašské Klobouky
Jan Karola, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín

Zdroj: http://www.kr-zlinsky.cz

Markéta Říhová, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Zlínský

Přidej komentář jako první k "Soutěž Mládí kraje"

Zanechte komentář