Soutěž Zelená škola Jihočeského kraje zná vítěze

Do prvního ročníku této soutěže, kterou vyhlásil Jihočeský kraj prostřednictvím odboru životního prostředí, zemědělství a lesnictví se přihlásilo celkem 16 škol. Nejvíce z okresu Tábor a z tohoto okresu je také nejvíce oceněných.

Cílem soutěže bylo zviditelnit, podpořit a ocenit aktivity environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v činnosti škol. V historicky prvním ročníku soutěžily pouze základní školy Jihočeského kraje – školy úplné, neúplné a speciální. Hodnocena byla činnost v oblasti environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty ve školním roce 2009-2010.

Certifikát „Zelená škola Jihočeského kraje“ , upomínkové předměty od členů Rady Jihočeského kraje Karla Vlasáka a Jany Krejsové a finanční příspěvek z rozpočtu kraje putuje za vítězství v soutěži do táborského okresu díky Základní škole v Chýnově.

I další dvě ocenění v soutěži putují do táborského okresu – za třetí místo do táborské Základní školy a Mateřská škola Helsinská. Motivační cenu pro rozvoj ekologické výchovy získala Základní škola při Dětské psychiatrické léčebně v Opařanech.

A kdože se umístil na místě druhém a získal pomyslnou stříbrnou medaili? Je to českobudějovická Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Štítného

Zdroj Odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje, www.kraj-jihocesky.cz

Václav Pavlík, Regionální koordinátor / redaktor, Kraj Jihočeský

Přidej komentář jako první k "Soutěž Zelená škola Jihočeského kraje zná vítěze"

Zanechte komentář