Soutěžní festival COMP-OST

Logo COMP-OST.cz

Pouze pár  týdnů zbývá čas pro podání přihlášky a poslání příspěvku do soutěže, která je součástí Festivalu žákovských a studentských multimediálních projektů a webových prezentacích COMP-OST 2010. Přípravy soutěže jsou již několik měsíců v plném proudu, záštitu nad třetím ročníkem festivalu převzalo samotné Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Soutěž, která proběhne 21. dubna 2010 v Ostravě, bude celostátní přehlídkou prací žákyň a žáků, kteří budou mít možnost představit své projekty na republikové úrovni. Žáci a studenti mají stále možnost zasílat své práce do 19. března. Všechny potřebné informace jsou k nalezení na webu festivalu www.comp-ost.cz.

Účastníci festivalu budou soutěžit v několika věkových a třech soutěžních kategoriích. První soutěžní kategorie je ukázka webové prezentace na téma „Jak to vidím já“. Druhou soutěžní kategorií jsou multimediální projekty pro vyučování. U této kategorie se předpokládá využití některých médií jako jsou: audio, video, počítačové prezentace a jejich skloubení. Třetí soutěžní kategorií je taktéž multimediální projekt, ale na téma „Jak to vidím já“.

Soutěž není uzavřená pouze pro žákyně a žáky z České republiky, stejně tak se mohou festivalu zúčastnit studentky a studenti ze Slovenské republiky. Samotný třetí ročník festivalu navazuje na dva úspěšné ročníky, které se obecně setkaly s velkou odezvou. Festival nemá být jen přehlídkou žákovských a studentských prací, ale také podporovat žáky a studenty v oblasti počítačové gramotnosti a v aktivním samostatném přístupu při vlastní tvorbě webových stránek a multimediálních projektů. Organizátoři zájem o festival potvrzují množstvím zaslaných projektů v minulém ročníku, který se konal v roce 2008. Celkem bylo pořadatelům předloženo 154 projektů z celé České republiky a Slovenska. Porota měla pak těžký úkol vybrat pouze 24 nejlepších projektů, které byly prezentovány na slavnostním vyhlášení vítězů.

Pro soutěžící bude připraven speciální program, během kterého se mohou tvůrci svých projektů setkat s profesionály a vyměnit si s nimi své zkušenosti a možnost získat nové dovednosti. Festival pro všechny zúčastněné může být také přínosem pro ty, kteří chtějí získat nové kontakty nebo spolupracovat na rozsáhlejších projektech.

Do soutěže mají možnost se přihlásit školy, třídy, jednotlivci, ale i kluby.

Více informací: www.comp-ost.cz

Pavel Dvořák, regionální koordinátor – redaktor, Kraj Středočeský

Zdroj: MŠMT, tisková zpráva; COMP-OST

Přidej komentář jako první k "Soutěžní festival COMP-OST"

Zanechte komentář