Španěl v mateřské škole

Španělský dobrovolník Jose Antonio z Hodiny H ovládá slovíčka „uklidíme“, „opatrně“ a „pomalu“ velmi zdatně. Právě tato česká slova používá s dětmi v Montessori klubu a nyní nově i v mateřské škole U Stínadel v Pelhřimově.

Jose Antonio je na Evropské dobrovolné službě programu Mládež v akci v Pelhřimově. Svůj projekt vykonává převážně v Informačním centru pro mládež Pelhřimov o. s. Hodina H. Tam pracuje s dětmi a mládeží, s Eurodeskem a připravuje různé aktivity pro děti a mládež. Další náplní jeho projektu je i pomoc v Montessori klubu Hodiny H. Montessori je alternativní metoda výchovy dětí založená na individuálním přístupu. Montessori klub je otevřen dětem od půl roku do 6 let a Jose Antonio tam dochází pomáhat. Hraje si s dětmi, pomáhá připravovat speciální Montessori pomůcky a během toho se i učí česká slova. Jedno z nejpoužívanějších je „uklidíme“ a pak dále zná i názvy zvířat.

Jose Antonio začal chodit pomáhat do mateřské školy U Stínadel v Pelhřimově. Jednou týdne si tam hraje s dětmi, projde se s nimi a přiučí se další nová slova. Během posledních návštěv děti s Josem bobovaly a hrály různé hry. Při vycházkách Jose Antonio používá často „pomalu“ a „opatrně“, tyto slova pomalu vyslovuje jako rodilý mluvčí. Brzy začne pomáhat i při angličtině nejenom ve školce, ale i v Montessori klubu Hodiny H, kde nově začíná Angličtina pro nejmenší.

Eva Havlíčková
Regionální koordinátorka – redaktorka
Kraj Vysočina

Přidej komentář jako první k "Španěl v mateřské škole"

Zanechte komentář