Španělsko tak trochu jinak: exotika uprostřed moře, římská architektura a přírodní bahenní lázně

1 (1)

Chcete zažít něco originálního a vychutnat si letní dovolenou mezi místními obyvateli? Být doslova obklopeni mořem na čistých poloprázdných plážích bez turistů, vyzkoušet si léčivé účinky bahna, zapomenout na angličtinu a němčinu, protože tady se kromě rukou a španělštiny jinak nedomluvíte…? Zvolte oblast La Manga a budete nadšeni!  

La Manga se nachází v destinaci zvané Costa Cálida. Jedná se o rekreační oblast, která je rozložena na 21 kilometrů dlouhém a 100 až 900 metrů širokém poloostrově, oddělující Středozemní moře na východě od největší evropské slané laguny Mar Menor na západě.

No představte si to! Dopoledne jdete k moři a odpoledne byste nejraději na jiné místo a pláže. Moře Vás omrzelo, tak přejdete ulici a můžete si dosyta užít pobyt ve slané laguně.

La Manga je exotickým a neotřelým místem starého kontinentu a stojí za to ji navštívit!

Pár tipů na výlety:

Město Cartagena5 (2)2 (2)4 (1)
Jedná se o jedno z nejstarších španělských měst. Kdo jste nebyli v Římě a milujete římskou architekturu, Cartagena Vám ji vynahradí Římským divadlem, malebným městečkem a pohledem na hrad Concepción.3 (1)

Město Murcía
Murcía je hlavní město provincie. Stojí za to se podívat do místní katedrály, budovy instituce Casino a shlédnout svatyni Fuensanty.

Plavba lodí, ostrov Grosa
Z jiné perspektivy plavbou po laguně Mar Menor a Středozemním moři. Koupání a šnorchlování na ostrově Grosa.

Terra Natura
Pokud plánujete dovolenou s dětmi, určitě je potěší zoo a vodní park v Murcii. Show dravců a cvičených lachtanů jim vykouzlí ne jeden úsměv na rtu.

Léčivé bahno6
Co můžu doporučit jako top třešničku, jsou přírodní bahenní lázně v městečku San Pedro del Pinatar. Sjíždí se tu lidi z celého světa a léčí své tělo i mysl. Bahno léčí kožní problémy (ekzémy, lupenku, akné, celulitidu), revma a nejen to. Tvrdí se, že pravidelná aplikace bahna obnovuje také kloubní chrupavku. Je to zážitek! Hledáte bahno, nasbíráte jej, pak ho v jemné vrstvě naaplikujete na tělo, jste černí od hlavy až k patě, takže se perfektně nasmějete, jak Vám to sluší, sluníčko Vám bahno úžasně prohřeje, což je neskutečně příjemné a na konec vše umyjete a zakončíte koupelí ve slané říčce, která je opravdu velmi slaná a horká. Říčka Vám uvolní napětí a vypálí vše špatné a nemocné na těle. Když se nebudete oplachovat vodou (což by byla hloupost), ucítíte, jak Vás sůl stahuje a vytvoří se Vám velké krystalky soli na těle, takže se budete úžasně třpytit. Nutno podotknout, že se zde nevybírá žádný poplatek a jedině tady můžete nakoupit léčivé bahno domů pro své blízké. V lékárnách ani jiných obchodech bahno neseženete.

ICM Ostrava

www.icm.cz/ostrava

Fcb: Informační centrum pro mládež Ostrava