Srpen bude v Olomouckém kraji pestrý

Pokud se podíváš na seznam akcí, které se během srpna konají v Olomouckém kraji, zjistíš, že tenhle měsíc je dosti pestrý. Najdeš v něm koncerty nejrůznějších druhů hudby, divadelní představení, karnevaly, sportovní závody či šermířská zápasení.

Už první srpnový víkend bude doslova nabitý. V Konici se na nádvoří zámku koná druhý ročník divadelního festivalu, který navazuje na dlouholetou tradici ochotníků v tomto městě. Vystoupí nejen místní soubor, ale také divadelníci z Litovle, Boskovi či Jevíčka. Akce začíná tři hodiny po poledni a vstupné bude 50 korun.

Na Helfštýn se pro změnu sjedou hudebníci. Poprvé v historii se tu uskuteční nesoutěžní přehlídka folkové muziky s názvem Hradní folkování. Také Bouzov představí umění, tentokráte však to řemeslné. Po celý víkend tu bude probíhat řemeslný jarmark. Návštěvníci budou moci obdivovat také šermíře, rytíře nebo orientální tanečnice. Především děti nadchne hradní karneval. Večer zase bude patřit hlavně dospělým, v hradním parku úderem osmé hodiny začne diskotéka obohacená ohnivou show.

Rytířský sál na Bouzově; zdroj: www.hrad-bouzov.cz

Bouzov bude vřít i o týden později. Od 13. do 14. srpna se tu zastaví putovní festival Moravské hrady. Na dvou scénách se vystřídají hvězdy jako Dan Bárta, Aneta Langerová, Vypsaná FiXa, Sto zvířat nebo Wohnout.
V tu samou dobu Plumlov obsadí středověcí bojovníci. Návštěvníci tak budou svědky vojenského ležení, šarvátek, turnajů či střelby palných zbraní. Tu pravou atmosféru dotvoří dobový jarmark a hudební vystoupení. Akce začíná už v pátek v šest hodin večer a pokračovat bude po celý víkend. Vstupné je dobrovolné.

V Kojetíně budou probíhat tradiční hody. Na programu jsou hasičské závody, volejbalový turnaj, setkání harmonikářů, výstavy a podobně. Vrcholem oslav bude nedělní krojovaný průvod s Ječmínkovou jízdou králů.

V sobotu 14. srpna lidé zaplní areál litovelského pivovaru. A bude se pít, zpívat, tančit. Tento den se tu koná tradiční Litovelský otvírák. Brány pivovaru se návštěvníkům otevřou v devět hodin dopoledne. Kromě zlatavého moku se o zábavu postarají kapely, známé i ty proslulé. Vystoupí třeba Rock ‚n‘ Roll band Marcela Woodmana, Aleš Brichta nebo Stracené ráj.

Zámecké pokoje v Náměšti na Hané budou vyzdobeny květinami

Zámek v Náměšti na Hané bude v této době oděn do květin. Od 12. do 15. srpna budou v rámci akce Květiny pro zámeckou paní zámecké pokoje a kaple mít krásnou květinovou výzdobu. V pátek 13. srpna se tu také uskuteční koncert, na kterém zazní filmové a muzikálové melodie.

A na konci srpna se vrátíme zpátky na Plumlov. V pátek 27. 8. se tu koná festival Rock na zámku. Vystoupí kapela Alband a Robbie Williams revival Brno. Vstupné v předprodeji stojí 90 korun, na místě zaplatíš 120.
Následující víkend se na hradě Helfštýn sjedou umělečtí kováři z Česka i ze zahraničí. Uskuteční se tu již 29. ročník akce zvané Hefaiston.


Radka Spurná, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Olomoucký

Přidej komentář jako první k "Srpen bude v Olomouckém kraji pestrý"

Zanechte komentář