STARTfest 2013 – Byli jsme tam všichni!

Nedaleko Prostějova, ve vesnici zvané Želeč, se 6. 7. 2013 uskutečnil již druhý ročník multižánrového festivalu STARTfest. Festival pořádaný pod taktovkou party mladých lidí navštívilo letos na 900 návštěvníků, kteří vytvořili neskutečnou atmosféru.

Po hudební stránce nabídl STARTfest 2013 dvě stage s rozmanitými žánry. Živou stage ovládly kapely jako Redy Krýgl, Panická ataka, SAURIA, The Sculptures, Jednou týdně, P.K. nebo Off Axis. Druhá stage patřila soundsystemu Disqotek corp. z Brna, kde se vystřídalo několik DJ’s s různými hudebními styly.

Návštěvníci mohli kromě hudebních vystoupení vidět i show Teamu Arboria, Tanečnice Jahanary, Dance Flow či výcvik a tanec psů.

Odpolední program nejen pro děti

Odpolední program se těšil zájmu především u dětí. STARTfest 2013 byl zahájen pohádkou Lotrando a Zubejda, kterou zahrálo seskupení Větřák. Pokračovalo se na pomyslnou třetí stage – zahradu, kde si našly místo 4 neziskové organizace:

  • Ekocentrum IRIS,
  • ICM Prostějov,
  • Domov u rybníčka z Víceměřic
  • Recyklo-výrobna až z Prahy.

Workshopy a aktivity zábavným způsobem děti (a nejen je) vzdělávaly a bavily. Také trampolína, projížďka na lodičce, slack-line, airsoft a lukostřelba měly díky slunečnému počasí u svých stanovišť neustále plno. Návštěvníci festivalu se mohli také zvěčnit ve speciálním fotokoutku a nechat si udělat instantní fotografii.

„Bylo super vidět, kolik lidí k nám dorazilo a přišlo nás podpořit. 900 lidí je téměř dvojnásobek loňské návštěvnosti a ten počet nám udělal obrovskou radost. Na tomto festivalu se mi hrozně líbí, že je všechno na vzájemné domluvě. S organizací pomáhá pomalu celá vesnice a každý do něj vždycky dá kousek sebe. Všem moc děkuju.“ řekla jedna z hlavních organizátorek festivalu, Eva Gartnerová.

STARTfest 2013 totiž uspořádala neformální skupina kamarádů, kteří chtějí pobavit sami sebe, ale zároveň i široké okolí. Eva Gartnerová, Veronika Lankašová, Libor Tichý a Libor Hanslík jsou jen nejužším výběrem organizačního týmu, který má celkově na 25 členů.

STARTfest 2013 byl rozprouděný až do ranních hodin. Doufáme, že pokud se uskuteční další ročník, ponese se v tom samém, radostném duchu.

Informace o festivalu a další fotky ze STARTfestu najdete na www.startfest.cz

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Eva Gartnerová

-

Kateřina Opatrná, regionální redaktor, ICM Prostějov

Přidej komentář jako první k "STARTfest 2013 – Byli jsme tam všichni!"

Zanechte komentář