Stipendium pro znevýhodněné

logo fakulty přírodovědně humanitní

Máte pocit, že vaše ekonomická a sociální situace vám zabraňuje stát se vysokoškolským studentem? Cítíte, že potřebujete finanční pomoc studovat univerzitu? Pokud ano, možná je pro vás to pravé stát se stipendistou! Fakulta přírodovědně humanitní a pedagogická vyhlašuje stipendijní program pro uchazeče z dětských domovů nebo ze sociálně výrazně znevýhodněného prostředí.

Pokud v tomto roce ukončíte nebo jste již ukončili středoškolské studium a máte zájem o studium libovolného prezenčního bakalářského studijního programu, který fakulta nabízí, a splňujete výše uvedené podmínky, můžete si požádat o tak zvané zvláštní sociální stipendium. Samozřejmě se musíte přihlásit k výběrovému řízení na některý z oborů. Finanční prostředky jsou pro dvě stipendijní místa a činí 72 000,- Kč pro každého ročně. Kdo má zájem se do výběrového řízení přihlásit, musí vyplnit přihlášku a dodat povinné přílohy – strukturovaný životopis, zdůvodnění žádosti o stipendium a zdůvodnění volby studijního programu. Přihlášku je nutné dodat písemně i elektronicky a termín dodání je 28. února 2010, rozhodující je razítko podatelny TUL nebo pošty.

Tak neváhejte, pokud opravdu máte chuť studovat, udělejte vše pro odstranění překážek. Jak praví klasik – přání jsou v pořádku, ale teprve akce dělá hrdinu J.

Petra Handlířová
Podpora informačního systému pro mládež
Regionální koordinátorka-redaktorka
Kraj Liberecký

Přidej komentář jako první k "Stipendium pro znevýhodněné"

Zanechte komentář