Studenti z ICM SVČ Pohořelice se zapojili do mezinárodního projektu v Rakousku

cropped-remix.png

Tak blízko a přesto cizí,“ to bylo hlavní téma mezi mladými lidmi z jižní Moravy a Weinviertelu, kteří se sešli o víkendu 22. -23. 9. 2018.

Mladí lidé ze SVČ Pohořelice a z volejbalového klubu ve Wulzeshoffenu strávili společně dva dny, během kterých se zapojili do několika workshopů i sportovních aktivit, navštívili zajímavé místa ve Wulzeshofenu. Připravené workshopy byly zaměřeny na vzájemné poznávání i hledání společného. Po absolvování těchto dílen musely obě strany uznat, že toho o sobě, i přes otevřené hranice a minimální vzdálenost, mnoho nevědí.  Děkujeme volejbalovému klubu Wulzeshofen, který se ukázal jako vynikající hostitel.

O víkendu 13. -14. 10. 2018 se pak konalo druhé setkání, tentokrát v Pohořelicích. Pro mládežníky z Wulzeshofenu i z Pohořelic byly připravené trendové sportovní aktivity zaměřené na propojení těchto dvou skupin. Byl to discgolf v místním parku a spikeballový workshop. O úspěšnosti obou dvou víkendů svědčí dlouhé loučení na konci druhého víkendu.

V březnu nás čeká ještě jeden víkend, tentokrát ve Slavonicích, kde se setkají nejen naše dvě skupiny, ale i další 4 podobné skupiny z Jižních Čech, Vysočiny a Rakouska.

 

Mgr. Jan Rozehnal
ICM SVČ Pohořelice