Studentský film o Češích v New Yorku má úspěch

Na začátku prosince 2012 jsme vám přinesli informaci o novém studentském filmovém počinu dvou studentů ze Střední průmyslové školy sdělovací techniky v Praze – V NEW YORKU ŘEMESLO ŽIJE! Snímek nezapadl do propadliště dějin a diváci mají o tento film stále zájem.

Kameraman Matěj Brothánek sleduje reakci diváků.

Režisér a producent Jan Syruček a kameraman a střihač v jedné osobě Matěj Brothánek jsou už celkem známými jmény ve svém oboru a to navzdory tomu, že teprve studují čtvrtý ročník střední průmyslové školy. Jak sami oba shodně říkají, „Není to o tom, co očekáváte, že vás škola naučí, je to hlavně o tom, že to chceme dělat, že nás ta práce baví a že se sami chceme zdokonalovat a tvořit.“ Dále dodávají, že „bez školy to samozřejmě nejde, ale ta poskytuje vodítko, konzultaci a kontrolu, protože chuť se zdokonalovat a motivovat se musí mít člověk v sobě. Pak může dosáhnout v podstatě čehokoliv!“

Oba autoři snímku V NEW YORKU ŘEMESLO ŽIJE! při diskuzi s diváky.

Poslední velká projekce filmu V NEW YORKU ŘEMESLO ŽIJE! proběhla, zejména pro žáky pražských škol, ve velkém sále zastupitelstva hlavního města na pražské Nové radnici. Zde se sešlo několik stovek diváků. Tvůrci filmu na této projekci vystoupili, aby osobně představili své dílo a inspiraci pro svou práci ve filmové a tvůrčí branži. To samozřejmě mladé lidi zajímalo a také to, jak se může student pražské stření školy dostat do zámoří a navíc tam natočit film. Od tvůrců na tyto dotazy zněla jednoduchá odpověď: „Stačí chtít sám od sebe a snažit se a ono to pak bez větších problému jde!“

Jan Syruček sděluje mladým divákům, že pokud chtějí čehokoliv v životě dosáhnout, tak musí mít chuť, motivaci a výdrž stále něco nového zkoušet.

Že je film úspěšný, potvrzuje i jeho zařazení do sekce videodokumentů, které jsou k dispozici cestujícím na pravidelných autobusových linkách společnosti Student Agency  Praha – Brno. Navíc bude k vidění i na hudební televizi TV Óčko, kde bude mít svůj debut 23. února 2013 v 19:30. Snímek bude také aspirovat na některá z předních umístění na filmových festivalech u nás i v zahraničí.

_

Pavel Dvořák, regionální redaktor, kraj Praha

 

Přidej komentář jako první k "Studentský film o Češích v New Yorku má úspěch"

Zanechte komentář