Studujte v Liberci!

Jste na konci svého středoškolského studia a řešíte co dál? Nějaká univerzita? Co takhle  ta v Liberci – Technická univerzita Liberec? Univerzita pro všechny zájemce o studium připravila nový nástroj, který jim pomůže v rozhodování – uživatelsky příjemný motivační webový portál „jetulip“.

K čemu web slouží a pro koho je určen? Sám na to odpovídá pod titulním otazníkem:

Neznáte odpovědi na otázky typu: Jakou univerzitu, fakultu či obor studovat? Čemu se chci věnovat v budoucnu? Jsem spíše humanitně nebo spíše technicky založený člověk? Budu při studiu pracovat? Chci začít žít po svém? V cizím městě? Mám na to?? Máte. Uvidíte. Věřte, že i zarytý ajťák zde může zapustit kořeny, profesně vyrůst a stát se výkvětem ve svém oboru. Pozorně si projděte studijní nabídku jedné, anebo všech šesti fakult a jednoho odborného ústavu a uvidíte, že najdete i něco pro sebe. Nakonec už stačí jen vyplnit přihlášku.

Takže web vám přehledně nabídne informace o všech fakultách školy a Ústavu zdravotnických studií. Ale to si nejspíš umíte zjistit i na oficiálních stránkách a jiných zdrojích. Tak co více se dozvíte na webu „jetulip“? Tak třeba si přečtete příběh Filipa, studenta Fakulty umění a architektury, nebo Lenky z textilky. V sekci „Proč v Liberci“ se dovíte o tom, že univerzita klade důraz na osobní přístup ke studentům a neustálý rozvoj vědeckých pracovníků. V části „Co studovat“ najdete přehledně stručné informace o všech fakultách a jednom vysokoškolském ústavu. Záložka „Kam dál“ vás tak trochu zábavnou formou bude inspirovat, čím vším byste mohli po studiu na TUL být.

Užitečné dotazy vám napoví, jak  je to s vašimi šanci. Jistě vás zaujme fakt, že v roce 2010 podali uchazeči do akreditovaných studijních programů celkem 7982 přihlášek a celkem bylo přijato 4 876 uchazečů. Zajímavá je také informace o možnosti získat ubytovací stipendium.

Jste už rozhodnutí? Máte vybraný obor? Výborně! Stačí jen vyplnit přihlášku a těšit se na přijímací řízení :-)

Potřebujete více informací? Prostřednictvím webových stránek se můžete zaregistrovat k odebírání newsletteru.

Takže nastudujte web „jetulip“ a rozhodněte se. Liberecká univerzita se na vás určitě těší!


Zdroj:www.jetulip.cz

Petra Handlířová, Regionální koordinátorka-redaktorka, Kraj Liberecký

Přidej komentář jako první k "Studujte v Liberci!"

Zanechte komentář