Tancem na mistrovství Evropy a ještě dál!

26553040_1739384542793015_1413496810_n

Tanec, za tímto slovem se skrývá opravdu mnoho. Pro některé je to zábava, pro další něco, čemu se učili v tanečních, kam je donutili chodit rodiče, a pro mnoho z nás je to cesta životem, ze které nemůžeme sejít. Tato forma umění či sportu se v naší republice v poslední době neuvěřitelně rozšířila. Jestli je tanec umění nebo sport, o tom se vedou neustálé spory a tak to má každý tanečník v hlavě  srovnané jinak, podle sebe. Pro někoho je to soutěžní disciplína a sport, kterému se věnuje a stojí ho mnoho úsilí a dřiny. Pro jiného je tanec umělecký životní styl, který by sportem nenazval ani náhodou. Jisté je jedno, obě skupiny lidí tanec milují, vybírat si mohou z různých tanečních stylů, protože zde je opravdu z čeho vybírat.

Ve Středisku volného času RADOVÁNEK v Plzni je tanec jednou ze stěžejních oblastí. Působí zde mnoho tanečních skupin, které se věnují různým tanečním stylům na vysoké úrovni. Nejlepší výsledky dosahují taneční skupiny Spider dance company a Storm Ballet Studio. Tanečníci z těchto skupin, se každým rokem prezentují na mezinárodních tanečních soutěžích a přiváží si krásná umístění, mezi které patří i ty vytoužené mistrovské tituly. Na mezinárodní soutěže je nezbytné se kvalifikovat ze soutěží konaných v ČR, a to z mistrovství republiky. V dnešním konkurenčním prostředí je už nominace na mezinárodní soutěže velkým úspěchem, kterého si každý tanečník velmi váží.

A jaké jsou jejich konkrétní aktuální úspěchy? Tanečníci ze Spider dance company se v roce 2017 účastnili několika mezinárodních soutěží:

IDO European hip hop, break dance championship

IDO world disco dance chapmionship

IDO street dance show  world championship

Ze soutěží si přivezli tato umístění:

 1. místo – malá skupina  Charlies the new generation, choreografie: Jessica Léblová, Nicole Vaisová
 2. místo – malá skupina Streetview, choreografie: Simona Andersová, Jana Kohoutová
 3. místo – sólo Tereza Houšková – All you need, choreografie: Jana Kohoutová
 4. místo – duo Jan Šála a Natálie Švábková – Auto – stoorka!, choreografie: Simona Andersová
 5. místo – malá skupina Red dragons, choreografie: Jana Kohoutová, Ivana Pokorová
 6. 26793722_10207897248869292_559444345_n

Storm ballet studio působí pod vedením Petra Čejky v SVČ RADOVÁNEK již pěknou řádku let. Z Mezinárodních soutěží Dance world cup 2017 a World dance championship WADF 2017 si přivezli několik mistrovských umístění:

 1. místo – sólo Magdalena Fremrová
 2. místo – formace Lost in time
 3. místo – formace Love Spell
 4. místo – malá skupina Angel by the wings
 5. místo – duo Kateřina Poková a Kateřina Vyskočová Blank page

Ale ani dosažením titulů cesta nekončí. Každý tanečník i trenér chce znovu ukázat něco nového, originálního a lepšího než rok předtím, a tak vše začíná každou sezónou od začátku. Tanečníci i trenéři, kteří působí v SVČ RADOVÁNEK, se každý rok vzdělávají a čerpají novou inspiraci pro své projekty. Svojí náladou a radostí z tance jsou příkladem a motivací a také dobrými kamarády.  Tanec představují jako nástroj k aktivnímu využití volného času, jako krásný koníček, který nás může provázet celý život.

26755007_10207897249629311_1136099848_n

Autor: Bc. Simona Andersová, ICM Plzeň