TANEC A JÓGA POD PORUBSKÝM NEBEM 1. Ročník – 2. 9. 2017 – zhodnocení

o7

TANEC A JÓGA POD PORUBSKÝM NEBEM

  1. Ročník – 2. 9. 2017 – zhodnocení

o4

Dne 2. 9. 2017 pořádalo Dance studio Ostrava ve spolupráci se Santoshou studiem 1. ročník tanečně-jógové akce „Tanec a jóga pod porubským nebem“ na populární Hlavní třídě v Porubě, a to pod záštitou městského obvodu Poruba. Poděkování patří paní místostarostce Zuzaně Bajgarové a koordinátorce akce paní Štěpánce Ostárkové.

  1. ročníku se účastnilo z řad Dance studia celkem cca 40 vystupujících a cca 20 organizačních pracovníků. Členové Dance studia vystupovali, ale také aktivně zapojovali kolemjdoucí veřejnost do tanečního dění. Lektoři jógového studia aktivně cvičili se zájemci o jógu a učili se např. sestavu Pozdrav slunci.

Tak, jak byly plánovány jednotlivé bloky naší akce, tak se i kulminovala návštěvnost na Hlavní třídě. Největší návštěvnost měl první blok, který začal v 16.00 hod. a dle našich počtů, taneční vystoupení shlédlo okolo 260 přihlížejících.

Druhý blok začínal v 18.00 hod a dle našeho sčítání bylo přítomných cca 150 lidí.  

Třetí blok ve večerních hodinách od 20.00 hod měl návštěvnost nejnižší, možná i díky chladnému počasí. Ale i toto hodnotíme velmi kladně, protože video ukazuje cca 15 amatérských párů z řad ulice v akci a další přihlížející diváky, kteří tančili v rytmu standardních a latinských tanců (waltz, valčík, tango, polka, samba, jive apod.). Bylo krásné pozorovat, že veřejnost tančí srdcem, a že to umí.

Po celou dobu akce byli také pro příchozí k dispozici stánky, kde mohli kolemjdoucí utišit svoji žízeň voňavou kávou z nabídky společnosti Kafé Laura, případný hlad zahnat pořádným hamburgerem i ve zdravém provedení od společnosti Gurmán. Ti, kteří se zúčastnili sportovních aktivit, si mohli nechat změřit svůj BM Index a pro nejmenší využít rukodělné dílny od pojišťovny 211. Součástí celé akce byla také podpora dárcovství krve u stánku Krevního centra FN Ostrava

Budeme doufat, že se tato tradice stane zvykem a příště se k tanečníkům přidá více kolemjdoucích.

Na místě akce se po celý den pohybovali dobrovolníci Dance studia, kteří oslovovali veřejnost, s důležitými otázkami. Zajímalo nás např., jak se o akci dozvěděli, jak se jim líbí tanec a jóga, zdali takovéto akce se mají pořádat.

Na základě získaných informací, jsme sestavili několik grafů z výsledky dotazníku, dle jednotlivých otázek.

Mezi mládeží, jako informační médium vede jednoznačně Facebook. Následně je používáno oslovení napřímo, a dále šíření po známých, kteří si o akci vzájemně řeknou.

Viz následující graf:o1

Která z uvedených dvou akcí je přitáhla se podívat?o2

U otázky, zda chtějí být lidé informování o takových to akcí je pro nás zajímavé, že dokonce 77% dotázaných klidně uvedlo svůj e-mail, aby se opravdu dozvěděli, že akce bude a znali její program.o3

Poslední otázka byla, zda takovou akci příště pořádat. Všichni byli akcí nadšeni a myslíme, že to jde vidět i z pořízených fotek a videa – je cítit opravdu uvolněná a pohodová atmosféra během celého odpoledne, která vydržela až do večera.

Myslíte si, že je dobré takové akce dělat?

Ano 40
Ne 0

 

o6o8

 

o5

 

Těšíme se tedy za rok na 2 ročník Tanec a jóga pod porubským nebem.

Za Dance studio hlavní organizátorka Ing. Leona Banková, +420603872168

Za Santhosa studio organizátorka Markéta Antoníčková, +420731515598

 

Odkazy na jednotlivé webové stránky organizátorů akce

www.danceostrava.cz;   www.santhosa.cz;   Facebook;  

 

Velmi děkujeme firmě Flypixels za zhotovení videozáznamu celého dne, který můžete zhlédnout na následujícím odkaze:

https://youtu.be/xOdJ_hmfU7U

ICM Ostrava, Adéla Grodová